Wu-Tang: An American Saga Fragmanı Yayınlandı

Son Güncelleme Tarihi:

Dünyaca ünlü, Wu-Tang Clan adlı hiphop grubunun kuruluş hikayesini konu alan dizi Wu-Tang: An American Saga fragmanı yayınlandı. Yapımcılığını Watchmen’in de senaristliği yapmış Alex Tse ve eski Wu-Tang Clan üyesi Bobby Diggs (RZA)’in üstlendiği drama ve biyografik türündeki dizide Wu-Tang Clan’ın kuruluş evresindeki müzik ve suç arasında gidip gelen hayatların başarıya ulaşması anlatılıyor.

Wu-Tang: An American Saga

Wu-Tang: An American Saga

NWA hiphop grubunun kuruluşunu konu edinen Straight Outta Compton filmi, beğenilmiş ve başarıya ulaşmış bir yapımdı. Ardından benzeri bir çalışmanın Wu-Tang Clan grubu için de yapılması isteniyordu. Nitekim Hulu, böylesi bir yapım için kolları sıvadı ve dizinin fragmanını bizler için yayınladı.

Wu-Tang: An American Saga, RZA tarafından yazılmış “The Wu-Tang Manual” ve “The Tao of Wu” kitaplarından esinlenmiştir. Dizinin konusu Wu-Tang Clan’ın gerçek hikayesine dayanmaktadır. Grup 90’ların başında New York’taki Crack (uyuşturucu) bağımlılığının zirve yapmış dönemlerinde Bobby Diggs (RZA) öncülüğünde kurulur. Yoksulluğun, ırkçılığın, bağımlılığın ve şiddetin içinde doğmuş adamların müzik ve gerçek hayat arasında ki zorlu mücadelesi, kendilerine özgü tarzlarının yaratılmasında ve kısa sürede başarıya ulaşmalarına sebep olur. Siyahi insanların içindeki duyguları başarılı bir şekilde dışa vurarak yaptıkları müzik ile tüm dünyaya namlarını saldılar. 9 siyah adamın beklenmedik sıçrayışının ardında yatan öyküyü bu dizi ile keşfedin. Wu-Tang: An American Saga 4 Eylül 2019’da Hulu’da…

Sıcak Yaz Aylarında İzleyebileceğiniz Yabancı Diziler

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Emir Can Genç

Bilgilerimi, tecrübelerimi ve düşüncelerimi internet okuruyla buluşturmaktan hoşlanıyorum. Her ne kadar yeteneğimin olmadığını düşünsem de hobi amaçlı, ilgilendiğim konular hakkında bir şeyler yazmaya çalışıyorum.