Son Bir Umut İçin, Hounds: The Last Hope!

Ülkemizde oyun sektörü, son yıllarda hızlı yükselişi ile herkesin konuştuğu ve takip ettiği bir konu haline geldi. Başarılı girişimlere imza atan ve büyük yatırım alan Türk oyun sektörünün son bombası ise bir dünya devi olan, Koreli Netmarble Games şirketinin ülkemizde yayınlamaya karar verdiği Hounds: The Last Hope adlı PC oyunu oldu.

Öncelikle Netmarble Games ile ilgili kısa bir bilgi verelim. Asya pazarını yıllardır Mobil oyunlar ile domine eden bu güzide şirket, arasında Blizzard Entertainment ve EA Games gibi devlerin de bulunduğu en başarılı yapımcılar arasında 7. Sırada yer alıyor. Asya pazarında gerçekleştirmeye başladıkları PC oyunu yapımcılığında başarıyı elde etmelerinin ardından şimdi de gözünü Avrupa’ya dikmiş durumda. Türkiye de bu hedefler içerisinde en önemli rol oynayan pazarlardan biri konumunda.

Hounds’un yayıncılığını ise, Türkiye’de de dahil olmak üzere, tüm dünyada Netmarble EMEA adlı yayıncı şirket üstlenecek. Netmarble Games’in desteğini arkasına alan Netmarble EMEA, bundan sonra hem ülkemizdeki hem de dünyadaki tüm oyunseverleri birçok oyunla buluşturacak ve birçok dilde hizmet veriyor olacak.

Hounds ücretsiz bir MMORPS (Role-Playing Shooter) oyunudur. Bu oyunla ilgili araştırma yaparsanız birçok yerde “Squad Based” denen bir tanımla karşılaşacaksınız. Yani bu da şu anlama geliyor;  bu oyunda takım olmak başarıya giden yol olacak. Oyun 3 dilde (Türkçe, İngilizce, Almanca) yayınlanacak. Bu diller arasında ise Türkçe’nin bulunması Netmarble Games’in Türkiye’ye ne kadar önem verdiğini bir kez daha kanıtlar nitelikte. Oyunun kapalı beta tarihi ise 2015’in Bahar’ı olarak belirlendi.

Hounds’u diğer oyunlardan ayıran en önemli farklılık PvE modu. PvP modunun yanı sıra PvE modunun da bulunması, her iki türü de tercih eden oyuncuları Hounds’da buluşturacak. Seviye ilerledikçe zorlaşacak olan PvE modunda, yaratıklara ve boss’lara karşı savaşmak için takımınızla beraber detaylı bir strateji hazırlamak için mesai yapmanız gerekecek dersek yalan söylemiş olmayız. PvP’de ise 6 farklı mod ve 20’ye yakın harita seçeneği oyuncuları bekleyecek.  Klan ya da bireysel olarak mücadele edebilecek ve sıralamalarda üst sıralarda yer edinmek için acımasız bir rekabetin içine gireceksiniz.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!