Riot Games, Taktik Savaşları’na 4. Seviye Şampiyonları Getiriyor!

Riot Games, Taktik Savaşları şampiyonları için inanılmaz derecede bir dördüncü seviye ekledi!

Taktik Savaşları’nın şu anki versiyonunda 3 şampiyon birleşerek bir seviye atlayabiliyor ve maksimum 3. seviyeye kadar ulaşabiliyor. Aynı şampiyondan 3 tane birleştirildiğinde otomatik olarak seviye atlıyor, bunu biliyoruz.

Ancak PBE’ye artık kahramanların 4. seviye olabilme özelliği eklendi. Eklendi eklenmesine ama yalnızca ‘Koruyucu Melek’  itemı kullanılarak erişilebiliyor.

Yeni güncellemeye göre şampiyonun öldükten sonra geri dönmesiyle beraber, yeni bir seviye atlayacağı söyleniyor.

Seviye 4’e ulaşan şampiyonların canının artmasının yanında istatistikleri de büyük ölçüde değişecek. Eğer şampiyon öldükten sonra yeniden doğmaz ise, ‘Kefaret’ ya da ‘Warmog’un Zırhı’ gibi sağlığı yenileyici itemlarla birleştirildiğinde de düşmanlar için kurtulması zor, 4. seviye bir şampiyon olabilecek.

Teamfight Tactics

Ayrıca ‘Koruyucu Melek’ itemının yeniden doğan bir şampiyona vereceği canda, gizli değişiklikler de yapılabileceği ve bir ünitedeki birden fazla ögeyi tek bir ünitede toplarsanız ne olacağı (her ne kadar PBE hatası mı yoksa kasıtlı mı olduğu bilinmese de) anlaşılıyor.

Teoride, ‘Koruyucu Melek’ itemı 500 sağlık ile şampiyonları hayata döndürüyor, ancak TFT oyuncusu u / Aquamort bazı testler yaptı ve bu sayının 4. seviyeye yükselen şampiyonlar için de artış gösterdiğini keşfetti.

Başka bir örnekte, iki Koruyucu Melek itema sahip ikinci seviye bir şampiyon, ilk olarak üçüncü seviyede geri döndü. Sonra tekrar öldü ve yine üçüncü seviyede olduğu görüldü, üstelik tam sağlıkla. Olanlar tamamıyla tutarlı görünmüyor ancak Riot’un nihayetinde canlı sunuculara yönlendirmek istediği değişiklikleri tam olarak söylemek zor.

Seviye 0 da deneme aşamasında

4. seviye’ye ek olarak, Riot da karşı uçtaki katmanları genişletti ve aynı zamanda yeni bir ‘seviye 0’ getirdi. Derviş Kılıcı’nın hedef seviyesini bir azaltma şansı var, ancak hedef yalnızca seviye bir ise bu etki şu anda gereksiz hale geliyor. ‘Seviye 0’ tanıtımı ile anlaşılan şu: düşük seviyeli hedefler bile etkilenebilir ve halihazırda olduğundan daha savunmasız hale gelebilir.

Tabii ki bu yenilik henüz PBE’de olduğu için gerçek sunuculara gelme ihtimaline %100 diyemeyiz, fakat deneniyor olduğuna göre gelme olasılığı da yüksek diyebiliriz. Yenilikler bir sonraki yama ile gelecek olabilir.

Wu-Tang: An American Saga Fragmanı Yayınlandı

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!