Witcher 3’e Yeni Bir HD Doku Modu Yapıldı!

Witcher 3: Wild Hunt oyunu için geliştirilen “The Witcher 3 HD Reworked Project” HD doku modunun yeni bir sürümü yayınlandı. Hem optimizasyonu hem de görüntüsü ile göz kamaştıran bu mod oldukça ilgi çekici duruyor. 

Oyun dünyasının kuşkusuz en büyük bölümlerinden bir tanesi grafikler, keza AAA bir oyunu oyun yapan etmenlerden birisi de öyle. Tabii bu grafiklerin düzgün çalıştırılması için yüksek GPU’lara yani ekran kartlarına ihtiyaç duyuluyor. Fakat kimi zaman ekran kartları bile oyunların grafiklerinin en yüksek seviyede olmasına rağmen tüm gücünde çalışmıyor bu durumda ortaya grafikleri arttırma fikirleri çıkıyor. Hem detayların hem de üç boyutluluk arttırılarak ekran kartlarını daha da zorlayacak yeni modlar ortaya çıkıyor ya da eklenti paketleri. Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege oyununun Ultra HD doku paketi bunu özetlemek için güzel bir örnek olabilir.

The Witcher 3: Wild Hunt

The Witcher 3: Wild Hunt

Witcher 3: Wild Hunt çıktığı zamandan bugüne kadar hem oynanışı hem hikayesi hem grafikleri ile kendini her zaman bir adım öne çıkaran bir oyundu. Bunun yanında muazzam bir optimizasyona sahip olduğunu söyleyebiliriz. Bu optimizasyon güçlü ekran kartlarının düşük güç ile oyunu çok rahat bir şekilde çalıştırmasına olanak sağlıyordu. Hal böyle olunca oyunun hayranlarından bir tanesi olan ve kendini “Halk Hogan” takma ismi ile çağıran hayran 2 yıl önce “The Witcher 3 HD Reworked Project” adlı HD doku modunu geliştirmeye başladı ve geçtiğimiz gün 5.1 sürümünü yayınladı. Bir önceki sürümde mod yaklaşık olarak 700 MB alan kaplıyordu fakat 5.1 sürümü tam olarak 1.5 GB alan kaplıyor yani birçok değişiklik olduğunu görebiliyoruz. Modun içeriğine baktığımız zaman detaylandırılmış taş, ağaçlık, yapılar, zeminler gibi birçok kaplama görüyoruz.

GameXNow ekibi olarak sizler için bu yeni versiyonun optimizasyonunu test ettik. Nvidia GeForce GTX 1050 Ti seviyesinde bir ekran kartına sahip iseniz doğru ayarlarda 45 FPS üzerinde çok rahat oynayabilirsiniz. Modu bu adres üzerinden indirip kurduktan sonra oyuna giriş yapıyorsunuz ve ardından Doku Kalitesi ayarını en sona getirerek  aktifleştirebilirsiniz.

Marvel’s Spider-Man’in Hikaye Traileri Yayınlandı!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!