Çıksa da Oynasak Dediğimiz 2019 Oyunları

Oyunlar çeşitli etkinliklerde veya internet üzerinden yaptıkları tanıtımları ile her yıl bizi beklentiye sokuyor. Bazı oyunlar ise bu beklentileri kat kat yukarı çıkaracak biçimde tanıtım yapıyorlar. “Vay be oyuna bak.” veya “Ben bunu alırım.” gibi yorumlarla kendilerini bize daha çıkmadan satmayı başarabiliyorlar. Ben de önümüzdeki yıl çıkacak olup, bu tanıma dahil olabilecek oyunları bir liste haline getirdim. Baştan söyleyeyim. Listenin konsepti biraz kişisel görüşe kaçtığı için aşağıda sizin pek bir şey ummadığınız oyunlar yer alabilir. Giriş faslını da geçtiğimize göre artık başlayabiliriz. İşte beklenmeye değecek 2019 oyunları.

1-) Metro Exodus

İlk Metro oyunu post apokaliptik dünya konseptini oldukça iyi yansıtmıştı. İkinci oyun Metro Last Light ise bunu korumaya devam etmiş, kısıtlı bütçesine rağmen yine de ortalamanın üstünde bir yapım olmayı başarmıştı. Şimdi karşımızda olan ve 22 Şubat’ta çıkış yapacak oyun Metro Exodus ise, yeterli bütçesi ve güçlü yenilikleri ile seriye yeni bir soluk getirecekmiş gibi görünüyor. Artyom’a bu sefer Moskova’nın uzaklarında ve nefes alınabilen bir yer yüzünde eşlik edeceğiz.

2-) Resident Evil 2 Remake

Zamanının en iyi hayatta kalma-korku oyunlarından biri sayılan Resident Evil 2’nin Remake hali bir yeniden yapım olma özelliklerini sonuna kadar taşıyor. Resident Evil 7’yi aratmayan grafikler, değiştirilmiş ve geliştirilmiş bölüm dizaynları bunu bize oldukça iyi bir şekilde anlatıyor. En azından yayınlanan oynanış videolarından bunu anlayabiliyoruz. Umarım ki oyun orijinal Resident Evil 2’yi aratmayıp, önümüze daha iyisini sunmayı başarır. Sana güvenimiz tam Capcom. Bu arada oyunun çıkış tarihi 25 Ocak.

3-) Kingdom Hearts III

Kingdom Hearts bildiğiniz üzere Final Fantasy ve Disney evreninin birleştiği bir seri. Üçüncü oyunu ile de bu evreni bir hayli geliştirmiş görünüyor. Oyuncak Hikayesi’nden tutun Karayip Korsanları’na kadar Disney’in üstlendiği çoğu yapım Kingdom Hearts III ile seriye dahil olacak. Bu dünyalar ile bağdaştırılmış oynanış ise her bölümde farklı bir oyun oynuyormuş hissiyatı verecek gibi. Kingdom Hearts III’ün de çıkış tarihi 25 Ocak.

4-) Devil May Cry 5

Köklü hack and slash serisi Devil May Cry sonunda özüne dönüp geri geliyor. Bir önceki oyun DmC bir reboot olduğu için hayranları tarafından pek sevilmemişti (oysa ki ben sevmiştim hoş oyundu). Capcom böylece hayranlarının sözünü dinledi ve sevilen karakterleri yeniden bizlerle buluşturmaya hazır. Oynanış konusunda pek bir şey göremediğimiz için yorum yapamaycağım. Ama gözükenlere göre epik boss savaşları ve doyurucu kombolar bizleri bekliyor. Oyun için tam bir çıkış tarihi verilmedi. Sadece 2019’da çıkacağını biliyoruz. Ama tarihi şimdi vermedilerse oyunu yüksek ihtimalle sonbahara çıkarırlar.

5-) Sekiro: Shadows Die Twice

From Software ismini duyunca tüyleriniz diken diken oluyor mu? Şahsen sadece ilk Dark Souls’u oynasam da beni bile biraz korku sarıyor. Bilmeyenler için From Software yaptığı oyunlarına uyguladığı kendine has zorluğu ile tanınan bir firma. Önümüzdeki yıl çıkacak yeni oyunları Sekiro: Shadows Die Twice ise yapımcı ekibin oyun anlayışına yeni bir hava katacak gibi. İsminden de anlaşılacağı üzere ölüm üzerine farklı bir odak oluşturulacak. Hatta geliştiricilerden birinin bahsettiğine göre oyuncular kimi zaman bilerek ölmek zorunda kalacak. Yani ölüm bir nevi stratejik bir etmen olacağa benziyor. Oynanışta da diğer Soulsborne oyunlarına göre gözle görülür bir farklılığa gidilmiş. Daha hızlı ve atik aksiyonlara gireceğimiz oyunda karakterimizin sol kolunda bulunan halata sık sık başvuracağız. Bu oyunun da çıkış tarihi sadece yıl olarak verildi. 2019’un hangi periyodunda çıkar, bilmiyoruz.

Witcher 3’e Yeni Bir HD Doku Modu Yapıldı!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!