Pata Küte Pata Küte: Kung Fu Z İncelemesi

Aslında Kung Fu Z hakkında daha önce yazacaktım ama en son gelen güncelleme, iyi ki beklemişim dedirtti bana. Birkaç eksiğini kapatabilmiş oyun. Baştan söylemek gerekirse, Kung Fu Z bir idle ama aynı zamanda arcade de bir oyun. Bu sayede türü seven sevmeyen herkesin kafa dağıtabileceği ve sevebileceği bir zombi pataklama simülatörü olmuş.

Idle türüne yabancı olanlar için biraz oynanışı anlatmak istiyorum. Kung Fu Z’de akın akın gelen zombileri pataklayarak saldırı dalgalarını temizliyoruz. Siz hiçbir şey yapmasanız bile elemanımız otomatik olarak dövüşmeye devam ediyor. Ama asıl zevki siz yönetince çıkıyor tabi ki. Bir sağdan gelene aparkat, bir soldan gelene uçan tekme derken kendini kaybetmeniz olası. Neyse, böyle böyle gelen dalgaları temizleyerek boss savaşına ulaşıyoruz. Eğer onu da alt edebilirsek de sıradaki dalgalarla devam edip gidiyoruz. Tabi bu sırada karakterimizi güçlendirmeyi ihmal etmiyoruz ki düşmanların karşısında ezik kalmayalım.

Kung Fu Z – Yetenekler

Kung Fu Z, aktif olarak katıldığınız bir idle oyunu dedik. Haliyle sadece normal ataklarınızın yanında, kullanabileceğiniz yetenekleriniz de var. 4 farklı yetenek slotu var. Fakat 3 tanesi level atladıkça açılırken, geriye kalan yetenek sizden kuşak kazanmanızı istiyor. Kuşaklara daha sonra döneceğim. Her slot da 3 farklı yetenek barındırıyor ve bunları açabilirseniz aralarında geçiş yapabiliyorsunuz. Bunların dışında özel hareketler de açılıyor ama yeteneklerin aksine, dövüş içinde otomatik olarak kullanılıyor.

Kung Fu Z

Bir diğer önemli konu ise kıyafetleriniz. Karakterinizin güçlenmesini sağlayan en önemli unsurlardan biri, kuşandıklarınızın özellikleri ve seviyeleri. Kazandığınız paralarla kıyafetlerinizin seviylerini arttırmayı unutmamanız gerek. Ayrıca bulabildiğiniz ender ya da epik kıyafetler de, özellikleriyle gücünüze güç katacak.

‘Scroll’lar zor durumlarda kullanabileceğiniz yardımcılarınızdan. Boss savaşlarından, reklamlardan ve yükseltmelerden kazanabildiğiniz gibi elmas ile de satın alabilirsiniz. Saldırı gücünüzü yükseltmek ya da düşen para miktarını arttırmak gibi özelliklere sahipler.

Kung Fu Z – Mastery

Market kısmına gelecek olursak, öncelikle günlük görevleri söylemem gerekir. Ödülleri çok iyi olmasa da işinize yarayabiliyor. Daha sonra günceleme ile gelen başarımlar var ki bunları tamamlamanız daha sağlam ödüllere kavuşmanız demek. Günlük alabileceğiniz ödülünüzü de yine buradan bulabilirsiniz. Yine güncelleme ile eklenmiş olan dalga temizleme ödülleri de alınmak için sizleri bekliyor.

Sıra en önemli kısımda. Mastery, artık daha fazla ilerleyemediğiniz zaman döneceğiniz yer. Geldiğiniz dalgaya kadar olan ödülünüzü alıp güçlenerek, biraz geriden tekrar başlıyorsunuz. Master yaptığınız zaman gelen Jade puanları ile kalıcı yükseltmeler yapıyorsunuz. Eğer belli sayıda Jade puanı elde edebilirseniz de kuşak kazanıyorsunuz. Kazandığınız kuşaklar, 4. yetenek slotunu açmanıza yaraken aynı zamanda üzerinizde de sergileniyor.

Kung Fu Z – Market

Pata Küte Pata Küte “Sadede Gel”

Kung Fu Z’yi ilk indirdiğimde 4 farklı lokasyon vardı ve bunlar arasında dönüp duruyordunuz. Günceleme ile daha farklı yerler eklenmiş ve hep aynı olan düşmanlar da, lokasyona göre farklılıklar göstermeye başlamış. Eğer yazıyı daha önce yazsaydım bu bir eksi olacaktı ama bu açığı çabucak kapatmayı ihmal etmemişler. Bence tek eksisi, idle oyunlarının kaçınılmazı olan, tekrara bağlaması ve bir süre sonra sıkması. Ama arada bir girip yine zombi pataklayabileceğiniz hoş bir oyuncuk Kung Fu Z. Denemek için buradan oyunun Play Store sayfasına ve buradan da AppStore sayfasına ulaşabilirsiniz.

Darwin Project v1.14 Güncellemesi

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Furkan Necati Ürkmez

Oyun evreninde kendini kaybetmiş ama halinden memnun bir 'Gamer'