KSI vs Logan Paul & Jake Paul vs Deji Maçlarında Neler Oldu?

YouTube aleminin en büyük etkinliklerinden biri olan “KSI vs Logan Paul & Jake Paul vs Deji Fight” sona erdi.

YouTube’un en büyük isimlerinden Logan Paul & Jake Paul ve KSI & Deji arasında geçen boks maçları oldukça heyecanlıydı. İzleyiciler tarafından uzun süredir beklenen bu etkinlik, 150 sterlin fiyat etiketiyle, Manchester Arena’da 18.000’den fazla kişi tarafından izlendi. Maçlar YouTube üzerinden 10$ karşılığında, canlı yayın ile izleyicilere sunuluyordu. Anlık olarak 800.000’den fazla kişi tarafından izlenen maçları 1 milyondan fazla kişinin de yasa dışı yollarla izlediği öne sürülüyor.

Basın konferanslarında neler oldu?

2 tane basın konferansı gerçekleşti. İlk konferans Logan’ın takipçileri ile kaynıyordu, haliyle KSI’ın oldukça küçük düştüğü bir basın konferansının gerçekleştiğini söyleyebiliriz. KSI’ın Logan’a saldırması ile sonuçlanan basın konferansı, herhangi bir kavga gerçekleşmeden sonuçlandı. İkinci basın konferansında ise her şey KSI’ın lehineydi, Logan’ın adeta yüzü düşmüştü. Logan’ın takipçilerine (LOGANG) hakaretler savuran KSI, adeta Logan ile dalga geçiyordu. Kısa bir konuşmanın ardından Logan’ın kız arkadaşı (Chloe Bennet) ile dalga geçen KSI’a katlanamayan Logan, sahneyi terketti.

Logan Paul & KSI – Basın Konferansı

Gel gelelim maçlara…

Asıl maçlara geçmeden önce 4 tane ön gösterim maçı yapıldı. Özellikle FaZe Sensei vs Overflow maçı oldukça heyecanlıydı. Maçların sonuçlarını aşağıda bulabilirsiniz:

JMX vs Coach Richard / Kazanan: JMX
FaZe Sensei vs Overflow / Kazanan: FaZe Sensei
Rackaracka vs Scarce / Kazanan: Rackaracka
AnEsonGib vs Jay Swingler / Kazanan: AnEsonGib

Jake Paul vs Deji

Yapılan 5 roundun ardından maçın kazananı Jake Paul oldu. Jake, daha ilk raundtan Deji’yi yere sereceğini iddia ediyordu fakat düşündüğü kadar kolay olmadı. Maçı her ne kadar Jake kazanmış olsa da Deji’nin performansı da etkileyiciydi, neredeyse Jake’in burnunu kırıyordu.

Jake Paul vs Deji

Maçın ardından Deji’nin yaptığı açıklama:

Sadece bir çok insanı hayal kırıklığına uğrattığımı söylemek istiyorum fakat bu benim için bir son değil. Geri geleceğim ve bunu telafi edeceğim. İlk turda beni öldüreceğini söylüyordu fakat ben ölmedim! Bir rövanş istiyorum.

KSI vs Logan Paul

En büyük maç en sona saklandı. Maçın sonucu beklemediğimiz bir şekilde sonuçlanmadı açıkcası. Maç berabere bitti. Berabere sonucunun ardından maçın tekrarlanacağı açıklandı. Eh, böylesine büyük bir etkinliğin tek bir maçta sonuca varması ilginç olurdu zaten. Maç sonucunda Logan’ın ve KSI’ın göz bölgelerinde ufak tefek yaralar bizlere göz kırptı, olacak o kadar. Maç esnasında beklenmedik bir olay ile karşı karşıya geldik. Jake Paul aniden ringe dalıverdi. Her ne kadar izleyiciler bir Jake Paul ve KSI kavgası izleyeceğini ümit etse de olay Jake’in sahneden ayrılmasıyla sonlandı.

Logan Paul vs KSI

Maçın değerlendirme sürecine gelecek olursak maçı 3 adet jüri değerlendiriyordu. Jurilerden birisi maçın 58’e 57 ile KSI’ın kazandığını iddia ediyordu, diğer iki jüri ise maçın 57-57 skoruyla berabere olarak sona ermesi gerektiğini öne sürdü. Böyle maç berabere sonlanmış oldu ve KSI, YouTube Boks Şampiyonluğu Kemeri’ni Logan’a kaptırmamış oldu.

Logan’ın Twitter üzerinden attığı gönderiye göre maçı Logan’ın ezici bir üstünlük ile kazandığı görülüyor. İstatistiklere bakacak olursak Logan, maçı 18 puan fark ile kazanıyor.

Logan Paul vs KSI maçının tekrarlanacağını göz önünde bulundurursak, Jake Paul vs Deji maçının da Deji’nin isteği üzerine bir rövanşının olacağını düşünüyoruz. YouTube üzerinde böyle etkinlikler görmek ilgi çekici ve bir o kadar da güzel oluyor, maçın rövanşını görmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz!

Marvel’s Spider-Man İlk Gün Yaması Yayınlandı

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!