Darwin Project v1.14 Güncellemesi

Bir süre ücretli olan ama sonrasında ücretsiz oyunlar furyasına katılmış bir oyun Darwin Project. Açlık oyunlarının havasını yakalayan oyun, 10 kişiyi solo ya da duo olarak bir arenaya bırakıyor. Bu 10 oyuncu da çevreye ve diğer oyunculara karşı hayatta kalmaya çalışıyor. Şimdiye kadar gayet başarılı şekilde ilerleyen Darwin Project için çıkarılan son güncelleme ise oyuna yeni bir soluk getirmeyi başardı. Çok kapsamlı bir güncelleme olan v1.14’e gelin daha yakından bakalım.

Yeni Bölge: On-the-Rocks Shipping Co.

Darwin Project – On-the-Rocks Shipping Co. Tile

7 bölgeye ayrılan oyunda, v1.13 yamasına kadar harita sabitti. Daha sonra v1.13’te bölgeler kendi içinde rastgele yer değiştirmeye başladı ve oyun tek düzelikten biraz kurtuldu. Şimdi de yeni bir bölge eklendi. Rengarenk konteynırlardan oluşan ve On-the-Rocks Shipping Co. olarak adlandıralan bu bölge, oyunun genel renk paletini daha üst seviyelere çıkarmayı başardı. Koyternırlar arası ise ok kullanımını biraz kısıtlayarak daha yakın dövüşler görmemizi sağlayacak. Benim cidden çok hoşuma gitti burası. Show Director olarak da girip inceledim hatta.

Yeni Alet: Hook

Darwin Project – Hook

Diğer eklenti ise yeni bir alet olan kanca. Glider gibi oyuncuların vazgeçilmezi olur mu olmaz mı bilemem fakat hararetli savaşlarda rakibi afallatmak için birebir. Kanca, 1 adet deri ile yapılabiliyor. Tuttuğunuzda rakibi size doğru çekiyor ve eğer hızlı olursanız bir vuruş hakkı tanıyor. Canı azalmış ve kaçmaya çalışan bir rakibi ne olduğunu anlayamadan fıııjjjt diye çekip biçebilirsiniz artık. Tabi, kancayı da ok ve kar topu gibi baltayı savurarak engellemenin mümkün olduğunu ekleyeyim.

Tutorial ve Daily Rehab Program

Darwin Project – Tutorial

Darwin Project’e eklenen tutorial ise yeni oyuncular için çok büyük bir yardımcı olacak. 6 adet görevi tamamlayarak hem mekanikleri öğrenecek hem de ödül kazanabilecekler. Ayrıca oyuncular, hepsini bitirdikten sonra günlük rehab programına da katılabilecek. Günlük rehab programı, bize oyunda gerçek parayla aldığımız ramenleri, yapacağımız görevlerden alma şansı veriyor. Böylelikle oyundaki kozmetik özelliklere daha kolay ulaşabileceğiz. Kozmetik ürünlerden bahsetmişken de ekleyeyim. Oyuna, 3 tanesi kadın ve 3 tanesi de erkek için olmak üzere 6 adet kostüm eklendi. Gerçekten çok güzel görünüyorlar. Midnight Reaper’ı istiyorum. Neyse, devam edeyim.

Darwin Project – Midnight Reaper and Mysterious Whisper Cosmetics

Son olarak ise hoşuma giden bir değişikliği anlatmak istiyorum. Önceden ağaç ve çalıların içinde saklanıp çevreyi rahatça gözleyebiliyorduk. Savaş anında da ilk sığındığımız yerler buralardı. Artık buralara girerken hafif bir sallantı olacak ve nereye girdiğimiz belli olacak. Ayrıca çalı ve ağaçların içinde beklemek, bizi 2 kat daha fazla üşütecek. Yani içlerine girmeden önce bir kez daha düşünmek şart oldu bundan sonra.

Düzeltilen buglar, düzenlenen liderlik tabloları, oyun içi geliştirmeler gibi daha bir çok yenilik mevcut. İsterseniz buradan, Darwin Project’in sitesine ulaşıp daha detaylı inceleyebilirsiniz dostlar. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere.

Açık Dünya Yarış Oyunu: Off The Road

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Furkan Necati Ürkmez

Oyun evreninde kendini kaybetmiş ama halinden memnun bir 'Gamer'