Ünlü Youtuber McSkillet Hayatını Kaybetti!

23 Ağustos Perşembe günü, öğleden sonra 16.30 sularında, San Diego, Kaliforniya’daki bir otoyolda feci bir kaza meydana geldi. Trafiğe karşı ters yönde yaklaşık 160 km/sa hızla giden McLaren marka spor araba ile SUV model araç çarpıştı. Kazada her iki aracın sürücüleri ve SUV’deki yolcular hayatını kaybetti. Üstüne 8 kişinin daha yaralandığı kaza, toplam 8 aracın karıştığı, karmaşık bir ateş topu haline geldi. Çarpışmadan saatler sonra McLaren’ın sürücüsünün ünlü Youtuber ve CS:GO skin uzmanı McSkillet (Trevor Heitmann) olduğuna dair endişeler yükseldi.

McSkillet'in McLaren'ı

McSkillet, popüler bir Counter Strike: Global Offensive oyuncusu ve başarılı bir Youtuber’dı. 870.000’den fazla takipçisi vardı. 2017 Aralık’da paylaştığı videolarından birinde 200.000 $’lık, siyah, 2014 model, Mercedes-Benz SLR McLaren spor arabasını göstermişti. 18 yaşındaki McSkillet, CS:GO’da özelleştirilmiş silahlarda kullanılan skin’leri, tasarlayarak ve satarak bir servet elde etmişti. Mart 2018’den beri ise Youtube kanalına hiç video yüklemiyordu. Geçtiğimiz Haziran ayında, skin kumarı websitesi CS:GO Magic’e dahil olduğu için Valve tarafından ticaret yapma yasağı konulmuştu. Banlandıktan sonra McSkillet’in, tahmini olarak 100.000 $ değerine sahip CS:GO skin’lerine erişimi kaybettiği ve gelirlerinin düştüğü iddia ediliyor. Yine iddialara göre ünlü Youtuber, zihinsel sağlık sorunları yüzünden acı çekiyordu.

McLaren

Kaza haberinin ardından arkadaşları Twitter üzerinden, ölümünden ötürü şok, hüzün ve öfke duyduklarını dile getirip başsağlığı dilediler. McSkillet, diğer CS:GO Youtube yaratıcıları için “skin’lerin kralı” olarak biliniyordu. Videolarının çoğunluğu skin alışverişine odaklanmıştı. Onunla skin ticareti yapanlar ise McSkillet için “çok özel biri olduğunu, karşıdakinin gizliliğine son derece önem verdiğini ve ne hakkında konuştuğunu bilen, oldukça kibar biri” olduğunu söylediler.

San Diego Polis Departmanı, 24 Ağustos günü düzenlediği bir basın toplantısında, McLaren’ın sürücüsünün Heitmann olduğunu doğruladı. Olaydan önce, polisin Heitmann’ın ikametgâhına çağrıldığı ve burada ailenin sahip olduğu başka bir arabaya çarptığı da bildirildi. Heitmann aynı zamanda, kazadan önce aynı gün, ilkokulun kapısına vuran sürücü olduğu da doğrulandı.

Biz de GameXNow ailesi olarak McSkillet’ın ölümünden dolayı üzüntü duyuyor ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyoruz.

En Pahalı Skinler | CS:GO 2018

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!