İki Yerli Oyun İncelemesi Bir Arada: Unlock Game & Mazeduel

Şimdi bu iki oyunu aynı başlık altına almamın sebebi, Türk yapımı olmaları. Türk yapımları son zamanlarda, piyasaya çok güzel oyunlar kazandırdı. TARTARUS ve No70: Eye of Basir bunlara verilebilecek örneklerden. Mobil piyasada ise daha fazla Türk yapımı oyun görmek mümkün, sadece pek duyulmuyorlar ve arka saflarda kalıyorlar. Haliyle bize de desteklemek ve daha iyi işler çıkarabilmelerini sağlamak düşüyor. Unlock Game ve Mazeduel da yeni çıkmış ve destek bekleyen oyunlardan.

Unlock Game – Menü

Unlock Game ile başlamak istiyorum, çünkü basit mantığı ve zor çözümleriyle beni kendine çekmeyi başardı. Oyunu aslında çoğunuz daha önce oynadınız. Mantığı telefonunuzun çizimli kilit ekranından geliyor. Kendi şifrenizi biliyorsunuz ve hemen çizebiliyorsunuz. Ama şimdi bir arkadaşınızınkini çözmeye çalıştığınızı düşünün. Siz denerken, o da size ne kadar doğru yaptığınızı söylüyor. Unlock Game de anyı mantık üzerine işliyor.

Öncelikle bir mod seçiyorsunuz. İlki, practice olarak adlandırılan mod. Burada ne süre sınırınız ne de belli bir hakkınız var. Şifreyi çözene kadar deneyebilirsiniz. İkincisi ise Challenge. İşin içine deneme hakkının girdiği modda, süre kısıtlaması yok. Fakat 10 denemede şifreyi çözmeniz gerekiyor. Bu da sizi daha çok düşünmeye ve daha dikkatli olmaya itiyor. Son olarak Countdown modu ise sanki bomba çözmeye çalışıyormuşsunuz gibi hissettiriyor. 60 saniye içinde istediğiniz kadar deneyerek şifreyi çözmeye çalışıyorsunuz. Yalnız süre azaldıkça gelen heyecan, sizi daha çok zorluyor.

Unlock Game – Orta seviye

Mod seçtikten sonra da bir zorluk seviyesi belirliyorsunuz. Kolay 4, orta 5 ve zor 6 haneli şifreleri çözmenizi gerektiriyor. Oyun ise dediğim gibi basit bir mantık üzerine kurulu. Mesela kolay zorluk seviyesini seçtiniz diyelim. O zaman, 4 haneli rastgele şifreler çiziyorsunuz. Her çizdiğiniz şifre, yukarıda kaydediliyor. Şifrelerin altında da siyah ve beyaz daireler göreceksiniz. Beyaz daireler, sırası doğru olan bir yerden geçtiğinizi gösterirken siyahlar, sıralaması yanlış olan yerleri gösteriyor. Siz de ipucuları toplayarak doğru şifreyi bulmaya çalışıyorsunuz.

Mazeduel – Yakın Çekim Oynanış

Mazeduel ise bir 3d labirent oyunu. Amacınız da tahmin edeceğiniz gibi çıkışı bulmak. Artısı ise engeller ve toplanabilecek puanların olması. Ayrıca online olarak da oynanabiliyor. Ama Mazeduel biraz daha geliştirilmesi gereken bir oyun ve bu da oyuncu desteğiyle biraz kapanabilir. Oyuncu olmaması sebebiyle online kısımda maç bulunmuyor ve sadece tek başınıza girip oynamak zorunda kalıyorsunuz. Arkadaşlarınızla hoş vakit geçireceğiniz bir oyun olabilir Mazeduel. Denemesi bedava.

Mazeduel – Uzak Çekim Oynanış

Yani hem Unlock Game hem de Mazeduel, biraz desteğe ihtiyaç duyuyor dostlar. Unlock Game’in Play Store sayfasına buradan ve Mazeduel’ın Play Store sayfasına ise buradan ulaşabilirsiniz.

Açık Dünya Yarış Oyunu: Off The Road

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Furkan Necati Ürkmez

Oyun evreninde kendini kaybetmiş ama halinden memnun bir 'Gamer'