YellOwStaR PSG eSports İle İlgili Planlarını Açıkladı

Son Güncelleme Tarihi:

Geçtiğimiz günlerde emekliliğini açıklayan ve hemen ardından Paris Saint Germain eSports’un başına geçtiği açıklanan Bora “YellOwStaR” Kim, reddit üzerinden yapılan soru-cevap etkinliğinde takım oyuncuları ile ilgili planlarından bahsetti:

“Avrupa, yetenekli oyuncular açısından oldukça zengin bir bölge olmasına rağmen, takımın en az iki tane Kore’li veteran oyuncuya ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Kadronun geri kalanı için ise Avrupa bölgesinden genç ve yetenkli çaylak oyuncuları kadromuza eklemeyi planlıyoruz. Kore’li oyuncuların, çaylaklarımıza kılavuzluk yapacağı ve onları yetiştireceği bir ortam hazırlamayı istiyoruz.”

PSG’nin EU CS’de mücadele edecek olmasını bir eksi olarak görmediğini belirten YellOwStaR, bu durumun yabancı oyuncu transferi konusunda bir engel teşkil etmeyeceğinin de altını çizdi.

“2017 sezonundaki ana hedefimiz EU LCS’ye yükselmek olacak. Bu kolay bir şey değil. Bu yüzden kadromuzda mutlaka deneyimli oyunculara da yer vermemiz gerekiyor. Disiplinli olarak çalışmak ve  iş etiğine uygun davranmak, sürekli olarak daha iyiye gitmenin anahtarıdır. Günümüz dünyasında insanların dikkatinin dağılması oldukça kolay. Bu yüzden odaklanma konusunda en büyük rakibimiz aslında kendimiziz.”

YellOwStaR’ın yanı sıra soru*cevap etkinliğinde yer alan PSG sözcüsü, elektronik sporlar alanında yatırım yapmayı son 3 yıldır planladıklarını ve son bir yıldır da League of Legends sahnesini yakından takip ettiklerini belirtti. Takımın 2017 sezonundaki performansı nasıl olursa olsun, elektronik spor alanındaki faaliyetlerini kesmeyeceklerini belirten PSG sözcüsü, yorumlarından birinde de bir sonraki adımın Overwatch arenasında atılabileceğinin sinyalini verdi.

 

 

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!