Blizzard, Heroes of The Storm Ligi’nin Detaylarını Açıkladı

Son Güncelleme Tarihi:

Blizzard; geçtiğimiz haftalarda duyurusu yapılan ve Riot Games’in bölgesel lig sistemi ile büyük ölçüde benzerlik gösteren lig formatının detaylarını açıkladı.

Heroes of The storm’un resmi internet sayfası üzerinden yayınlanan açıklamada, Heroes of The Storm Global Championship (HGC) olarak adlandırılan sistemin detaylarına yer verildi. Gelin satır başlarına beraberce göz atalım:

• Yeni HGC formatı, Heroes of The Storm şampiyona turnelerinin yerini alacak.
• HGC’de 4 Major (Kuzey Amerika, Avrupa,Çin, Kore) ve 4 Minor (Avustralya, Güney Amerika, Tayvan, Güneydoğu Asya) bölge ligi bulunacak

 

• Her bölgede ana liglerin yanı sıra yükselme ligleri de bulunacak. Sezon sonlarında HGC Crucible turnuvası ile düşenler ve çıkanlar belirlenecek.
• Major bölgelerde 8 takımın mücadele edeceği ligler, 10 haftalık 2 sezondan oluşacak. 1. sezon Ocak-Nisan ayları arasında, 2. sezon ise Haziran-Eylül ayları arasında gerçekleşecek. Maçlar ise her hafta online olarak ve bo5 formatında oynanacak.

• Her bir sezonun ortasında, Eastern Clash ve Western Clash isimli mini şampiyonalar düzenlenecek. Western Clash‘de Kuzey Amerika, Avrupa, Avustralya ve Güney Amerika ligi takımları, Eastern Clash‘de ise Çin, Kore, Tayvan ve Güneydoğu Asya liglerinden 8 takım $100.000’lık ödül havuzu için mücadele edecek.

• İlk sezonun sonunda Mid-Season Brawl isimli bir turnuva yapılacak. Bu turnuvada; Major bölge liglerinin ilk iki sırasını alan takımlar, minor bölge liglerinde ise ilk sırayı alan takımlar mücadele edecek. Mid-Season Brawl’ın ödül havuzu $250.000 olarak açıklandı.
• Sene sonunda ise, her bölgeden 3 takımın katılacağı Dünya Finalleri gerçekleşecek. Dünya finalleri ile ilgili henüz bir detay verilmemiş olsa da tahminler BlizzCon 2017 kapsamında gerçekleşeceği yönünde.

Sizin de göreceğiniz gibi Blizzard’ın sistemi, Riot Games’in senelerdir kullandığı sisteme bir hayli benziyor. Bölge takımlarının tamamı henüz belli olmasa da, Kuzey Amerika’da Denial Esports ve Astral Authority, Avrupa’da Team Dignitas ve Fnatic, Kore’de ise MVP Black ve Ballistix takımları HGC liglerine direk katılım için davet aldılar.

Heroes of The Storm Global Championship hakkındaki detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!