VFŞL Grup Aşaması Tamamlandı

Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi 2020 Kış Mevsimi 9. haftanın sonlanması ile beraber grup aşaması sonuçlandı. Takımların Kış Mevsimi Finalleri’ne katılım sağlaması açısından çok büyük bir önemi olan bu haftada takımlar ellerinden ne geliyorsa vadinin galibi olabilmek için yaptı.

3 Nisan Pazartesi 1907 Fenerbahçe Espor ile Dark Passage’ın kıyasıya mücadelesinde yüzü gülen taraf 1907 Fenerbahçe Espor olmuştu. 1907 Fenerbahçe Espor bu galibiyeti ile Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi 2020 Kış Mevsimi grup aşamasını birinci olarak bitirmeyi garantileyerek Kış Mevsimi Finalleri’nde adını yarı finale yazdıran ilk takım oldu.

İkincilik için dişini tırnağına takan ekipler Dark Passage ile Papara SuperMassive idi. 3 Nisan Pazartesi Dark Passage, 1907 Fenerbahçe’ye karşı mağlup olunca Papara SuperMassive için bir kapı açılmıştı. Papara SuperMassive, maçı kazanması Dark Passage’ın ise ikinci maçı kaybetmesi halinde adını ikinciliğe yazdırabilirdi. Ancak Papara SuperMassive’in  Galakticos’a karşı oynadığı maçta mağlup olmasıyla işler Dark Passage’ın eline kaldı. Eğer Dark Passage 4 Nisan günü Royal Youth’a karşı oynayacağı maçı kazanırsa direkt ikinciliğe çıkacaktı. Kazanamazsa bir tiebreak mücadelesi izleyecektik. Ama Dark Passage, Royal Youth’a karşı mücadelesinden galip ayrılarak ikinciliği garantiledi ve yarı dinalden başlamaya hak kazanan ikinci takım oldu.

İkinci gün Team Aurora’nın Galakticos’a karşı aldığı mağlubiyet, onların mevsim finallerine direkt katılmalarını zora soktu. Kaderleri günün son maçı olan 5 Ronin – Beşiktaş mücadelesine bağlıydı. Mücadelenin kazananı 5 Ronin olursa Team Aurora 6.lığı garantileyecekti. Ancak mücadelenin kazananı Beşiktaş oldu ve gün sonunda son bir tiebreak mücadelesi izledik. Mücadele sonunda yüzü gülen takım Team Aurora oldu.

Böylece Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi 2020 Kış Mevsimi 9. Hafta maç sonuçları şu şekilde:

3 Nisan Pazartesi
Beşiktaş 0 – 1  fastPay Wildcats
1907 Fenerbahçe Espor 1 – 0 Dark Passage
5 Ronin 0 – 1 Team Aurora
Galakticos 1 – 0 Papara SuperMassive

4 Nisan Salı
Dark Passage 1 – 0 Royal Youth
Team Aurora 0 – 1 Galakticos
fastPay Wildcats 1 – 0 1907 Fenerbahçe Espor
5 Ronin 0 – 1 Beşiktaş
Team Aurora 0 – 0 Beşiktaş (Tiebreak)

Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi 2020 Kış Mevsimi 9. Hafta 1. Gün sonrasında oluşan puan durumu ise şu şekilde:

1)  1907 Fenerbahçe Espor 13 G – 3 M
2) Dark Passage 11 G – 5 M
3) Papara SuperMassive 10 G – 6 M
4) fastPay Wildcats 9 G – 7 M
5) Galakticos 8 G – 8 M
6) Beşiktaş 7 G – 9 M
7) Team Aurora 7 G – 9 M
8) Royal Youth 4 G – 12 M
9) 5 Ronin 3 G – 13 M

 

 

 

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!