Crysis’in Remastered Versiyonu Geliyor!

Crysis, bizlerde oldukça ayrı yeri olan bir oyundu. Döneminin en güzel FPS oyunlarından birisi olan Crysis, Türklerin kurduğu Alman merkezli oyun firması olan Crytek tarafından geliştirilmişti ve çok olumlu geri dönüşler almıştı. Çıkışından bu yana çok uzun süre geçmesine rağmen, seriye olan ilgi devam etti ve hayranlarda remastered versiyonuyla yeniden bir Crysis görme isteği bulunuyordu. Bazı hayranlar, yeni bir oyun da görmek istiyordu. Yeni bir oyun veya remastered oyun, Crysis serisine ait herhangi bir gelişmeyi görmeye açtık ve sonunda isteklerimiz gerçeğe dönecek gibi duruyor!

Crysis’in Remastered Versiyonu Geliyor!

Geçtiğimiz günlerde tatsız bir 1 Nisan şakası ile karşılaşmıştık. Oyunun web sitesi üzerinde Nomad’ın resmi paylaşılmıştı. Nomad veya Prophet da olabileceği gibi Psycho karakterinin de resmi olması muhtemel olan bu fotoğraf, sitede paylaşılmıştı ve heyecan yaratmıştı. Buna rağmen, sitenin HTML kodlarına göz atıldığında maalesef ki ilginç bir detayla karşılaşıldı. Sitenin HTML kodları arasında 1 Nisan kelimesi dolaşınca, hayranlar ümitlerini yitirmişti.

Tam ümitlerin tükendiği anda, beklenmedik bir gelişme yaşandı. Crysis’in resmi Twitter hesabından böyle bir paylaşım yapıldı:

Bu tweet ile beraber tekrar heyecanlandık. Bu tweet, resmi bir onaylama veya resmi bir mesaj değildi fakat buna rağmen, yeni bir oyununun gelme olasılığının bu tweet ile beraber iyice yükseldiğini söylemek mümkündü. Bir tweetten daha fazlası gerçekleşti ve oyunun remastered versiyonunun tanıtım videosu yayınlandı! Tesadüfen veya bilerek mi paylaşıldı bilemeyiz, ama bu video ile beraber umutlarımız tekrar yeşerdi.

Video sadece 40 saniye yayında kaldı ve daha sonrasında kaldırıldı. Ancak bu 40 saniye, videonun yakalanması için yetti ve serinin hayranları tarafından video kaydedildi. Videonun silinme hızından da, oyunun tanıtım videosunun kazara yayınlandığını söylemek mümkün. Ama bilerek yapılan bir hareket olduğu ihtimali de oldukça güçlü.

Oyunun yayınlanacağı platformlar da belli oldu. Uzun süredir beklenen bu oyun; PC, PlayStation, Xbox ve Nintendo Switch için yayınlanacak. Bunun dışında oyun hakkında ek bir bilgiye sahip olma şansı bulamadık. Bu yüzden heyecan yaratan kısa tanıtım videosu dışında elimizde herhangi bir ek bilgi bulunmuyor.

İlerleyen günlerde, bu durum ile alakalı bilgileri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Videonun paylaşıldığı tweet için aşağıya tıklayabilirsiniz:

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Caner Özdemir

Bilgisayar mühendisi, yazar, oyuncu ve oyun geliştirici.