Valve'ın ilk donanımı önümüzdeki yıl betaya giriyor

Henüz ne olduğunu tam olarak bilmesek de, söylentiler, ya Valve’ın yeni bir oyun konsoluyla geleceğini fısıldıyor kulaklarımızdan içeriye, ya da giyilebilir bir donanım aksesuarıyla/başlığıyla (bilhassa da Google Glass’a rakip olarak)/kontrolörüyle karşımıza çıkacağını.

Ancak Valve’dan gelecek bu yeni donanımın önümüzdeki sene içerisinde  betaya girmesine artık kesin gözüyle bakılıyor. Bu gelişmenin kaynağı olaraksa, Valve donanım tasarımcısı Jeri Ellsworth’un bir demeci gösteriliyor.

Engadget’e konuşan Ellsworth, Valve olarak yeni bir donanım üzerinde çalıştıklarını doğrularken, gelecek yıl içerisinde bu yeni donanıma dair daha net bir fikre sahip olacağımızın altını kalınca çiziyor.

Buradaki “daha net fikir”den kastın, cihazın beta aşamasına girmesi sonucu halka ve mantıken oyunculara sunulması olarak okunuyor. Ancak Valve’ın tester’ları nasıl seçeceği halen bir soru işareti olarak karşımızda duruyor. Ellsworth de bu konuya değinmekten kaçınıyor.

Ufak ancak şiddetle yayılan söylentilerden öteye geçmeyen Valve’ın yeni donanımı, belli ki bir süre daha sır perdesi arasında saklanmaya devam edecek. Önümüzdeki yıl sis perdesinin ağır ağır aralanmasının ardından yüzünü bizlere gösterecek olan donanımın, giyilebilir bir donanım mı yoksa yeni jenerasyon bir oyun konsolu mu olduğunu ancak o zaman öğrenebileceğiz gibi gözüküyor.

Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!