Wii U Japonya çıkış tarihi ve fiyatı belli oldu

Nintendo Başkanı Satoru Iwata, Japonya’da düzenlenen Nintendo Direct etkinliğinde Nintendo’nun yeni konsolu Wii U’nun Japonya çıkış tarihi ve fiyatını açıkladı.

Başkan Iwata’nın açıklamalarına göre cihaz 8 Aralık tarihinde Japonya’da iki paket şeklinde raflardaki yerini alacak.

Temel bileşenlerden oluşan temel paket 8 GB’lık hafıza desteği ve beyaz renk seçeneğiyle birlikte, 26,250 yen (yaklaşık 337 dolar) fiyat etiketiyle satışa sunulacakken, ikinci paket, 32 GB’lık daha yüksek hafıza desteği, bir adet HDMI bağlantı kablosu ve siyah renk seçeneğiyle birlikte, 31,500 yen‘e (yaklaşık 405 dolar’a) raflardaki yerini alacak.

32 GB’lık seçeneğin ayrıca Nintendo Network Premium içereceği de Başkan Iwata’nın ekledikleri arasında.

Bu premium özelliği sayesinde kullanıcıların Nintendo Network üzerinden henüz netleşmemiş bir miktar puana sahip olacakları ve bu puanla alışverişlerini gerçekleştirebilecekleri biliniyor.

Nintendo’nun PlayStation Network ve XBOX Live’a rakip dijital servisi Nintendo Network, Wii U’nun çıkışıyla birlikte her bölgede ve her cihazda aktif konuma gelecek.

Harici bir Wii U Game Pad’i içinse oyuncuların 13,440 yen, yani yaklaşık 172 dolar ödemeleri gerekecek.

Başkan Iwata, konsolun Japonya’da satışa sunulmasının ardından New Super Mario Bros. U ve NintendoLand’in de hem kutulu olarak, hem de dijital olarak Nintendo Network’te satışta olacağını bildirdi. Ayrıca ABD ve Avrupa çıkışında da Wii U’ya bu iki yapımın eşlik edeceği kesin.

Japonya’da New Super Mario Bros. U 6,000 yen‘e (yaklaşık 177 dolar’a), NintendoLand ise 5,000 yen‘e, yani hemen hemen 64 dolar’a satılacak.

 

Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!