Twitch’in Yeni Gözdesi: Taktik Savaşları!

Bildiğiniz üzere Auto Chess patlamasından sonra Riot da yerinde durmadı ve geçtiğimiz günlerde League of Legends için yeni oyun modu Taktik Savaşları’nı erişime açtı. Çıkar çıkmaz da internette en çok izlenen çevrim içi oyunlar arasında yerini aldı. Bunun sebebi ise ünlü Twitch yayıncılarının birçok defa yayınlarında oyuna yer vermeleri. Dota Underlords ya da Auto Chess oynayanların, oyunun oynanış tarzını yadırgamadan geçiş yapabilecekleri Taktik Savaşları günden güne yeni güncellemeler ile kendini geliştiriyor.

Peki, Taktik Savaşları nasıl oynanır?

Taktik Savaşları için öncelikle LoL hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor.Tur bazında ilerleyen ve sona kalanın kazandığı oyunda, ilk tur şampiyon alabilmeniz için belli miktarda altın ile başlıyorsunuz. Sonraki turlarda da kazandığınız altınları yine ya şampiyon almak ya da seviyenizi artırmak için kullanıyorsunuz. Alacağınız şampiyon kökeni ve sınıfına yapmak istediğiniz komboya göre şekil vermeniz gerek. Bu sayede çeşitli güçlendirmeler kazanabilir ve rakiplerinizi kolayca alt edebilirsiniz. Bunun yanında şampiyonlarınıza seviye atlatarak da onları güçlendirebilirsiniz. Aynı şampiyonun aynı seviyedeki 3 kopyasını birleştirerek bir üst seviyeye atlatabilir ve özelliklerini artırabilirsiniz. Sahaya koyabileceğiniz şampiyon sayısını yükseltmek için ise oyun içindeki seviyenizi yükseltmeniz gerekmektedir. Burada da ekonomi devreye giriyor. Elinizdeki parayı doğru kullanmak galibiyetiniz için çok önemli bir anahtar. Nerede seviye atlayacağınızı nerede şampiyon alacağınızı iyi bilmek çok önemli.

Tatik Savaşları

Taktik Savaşları

Savaş kısmı ise Auto Chess’ten bildiğiniz üzere otomatik gerçekleşiyor, herhangi bir müdahalede bulunamıyorsunuz. Sadece şampiyonlarınızı seçip uygun kombolar yapmaya çalışıyor ve elinizdeki itemlarla şampiyonlarınızı güçlendiriyorsunuz. Savaşın başlaması için sizin rakibinizin tahtasına ya da rakibinizin sizin tahtanıza gelmesi gerekmektedir. Tabi bu olay sistem tarafından otomatik olarak gerçekleşiyor. Oyunda başarılı olabilmek için takım kompozisyonunuzu geliştirmek ve her turun sonunda doğru seçimler yapmanız gerekiyor. Oyundaki belli turlarda, tüm oyuncular eşya ve şampiyon almak için ortak alana toplanıyor. Seçim sırası can değeri az olan oyuncudan çok olana ilerliyor. Ayakta kalan son savaşçı olursanız da oyunu kazanıyorsunuz.

Bu oyun nereden çıktı, Riot?

‘’Riot, bu oyun nereden çıktı?’’ diye oyunseverler bu soruyu tekrar tekrar soruyorlardı çünkü Auto Chess’ten esinlenildiği bariz ortada. Riot ise yaptığı açıklamada, iş yerinde çalışan birçok görevlinin Auto Chess oynayarak vakit geçirmeye başladığını ve bu yüzden Taktik Savaşlarını çıkarmaya karar verdiklerini söyledi. Kısacası Auto Chess, Riot görevlileri için ilham kaynağı olmuş.

Tatik Savaşları Minik Efsaneler

Taktik Savaşları Minik Efsaneler

Minik Efsaneler

Riot, oyunun tatlı, şirin ve adı gibi minnacık minik efsaneleri, farklı bir bakış açısının ürünü olarak karşımıza çıkıyor. Oyun P2W olmasa da görselliğe önem veren oyuncular, isterlerse minik efsaneleri geliştirebilir ve onlar için kostüm satın alabilir. Unutmayın! Minik efsanelerin oyuna herhangi bir etkisi yok. Riot’un diğer bir açıklamasına göre minik efsaneler yalnızca bu oyun modunda değil Sonsuz Uçurum’da da bizimle beraber olacak ve oyuncuları tezahüratlarla destekleyecekler.

Tatik Savaşları Minik Efsaneler

Taktik Savaşları Minik Efsaneler

Riot Games, Taktik Savaşları’na 4. Seviye Şampiyonları Getiriyor!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!