Nintendo Yeni Konsolunu Tanıttı! Karşınızda Nintendo Switch Lite

Nintendo Switch’e çok benzemesine rağmen ufak farklılıklar ile gelen Nintendo Switch Lite, uygun fiyatı ile de evlerimize girmeyi hedefliyor.

Geçtiğimiz günlerde tanıtım videosu çıkan Nintendo Switch Lite, kısaca Nintendo Switch’in sadece el konsolu olarak kullanılan hali diyebiliriz. Peki bu konsolun özellikleri Switch’den ne kadar farklı? Aslında öyle çok büyük bir fark yok ancak Switch’in sahip olduğu 6.2 inçlik ekran, Switch Lite’ta 5.5 inçe inmiş. Buna rağmen görüntü kalitesinde bir düşüş yok, 720p olarak devam ediyor. JoyCon’lar konsola bağlı olduğundan dolayı televizyona bağlama şansımız yok ama hatırlatmak isterim ki zaten bu konsolun hedefi, uygun fiyatlı bir el konsolu olmak. Yine JoyCon’ların bağlı olmasından dolayı normal JoyCon’larda bulunan bazı özellikleri göremiyoruz. Lite’ta JoyCon’ların HD Rumble ve IR motion kameraları bulunmuyor, bundan dolayı 1-2-Switch gibi JoyCon özellikleri gerektiren oyunları oynamak maalesef mümkün olmuyor. Teknik özelliklerden devam etmek gerekirse, yine Switch’de olduğu gibi Bluetooth, NFC ve WiFi desteği sunuluyor. El konsolu olmasından da kaynaklı olarak şarjının Switch’e göre daha uzun gittiğini söyleyebiliriz. Aynı zamanda hafifliğinin de ön planda olduğunu söylemekte fayda var.

Nintendo Switch Lite

Gri, sarı ve turkuaz olmak üzere 3 farklı renk seçeneği bulunan Nintendo Switch Lite’ın fiyatı Switch’den 100$ daha ucuz olacak. Şu an Nintendo Store’da yanında herhangi bir oyun olmadan 199.99$, aynı şekilde Nintendo Switch fiyatı ise 299.99$. 20 Eylül’de çıkacak olan Nintendo Switch Lite’ı dört gözle bekliyoruz. Umarız ülkemizde de Switch alamayanlar için ilaç niteliğinde olur.

Twitch’in Yeni Gözdesi: Taktik Savaşları!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!