Superhot Ekibi Indie Oyunlara Maddi Destek Sağlayacak

Superhot ekibi, tam olarak olmasa da bir nevi dağıtımcılık işine giriyor. Tanıtılan bu girişimin adı Superhot Presents. Superhot Presents, bir dağıtıcı şirkete ihtiyaç duymayan veya dağıtıcı şirket istemeyen bağımsız oyun geliştiricilerine maddi destek girişimi olacak. Macera oyun serisi olan The Frog Detective ve bir retro RPG olan Knuckle Sandwich destekten ilk yararlanan oyunlar oldu.

Superhot ekibi bu girişimin dağıtımcılık olmadığını ısrarla söylerken, sadece maddi yardım ile sınırlı kalmayacağını da ekliyor. İstek üzerine sektör hakkında danışmanlık ve ekibe akıl hocalığı da yapacaklarını belirtiyorlar. Yine de asıl amaçları bağımsız geliştiricilere maddi destek sağlamak. Büyük ihtimalle bunu yapmalarının altında yatan sebep, ekibin zamanında çok fazla maddi sıkıntı çekmiş olması ve bundan dolayı oyunlarının çıkışının gecikmiş olması.

Superhot ekibinden Callum Underwood, “Superhot, fanlarımız için yapılmış bir oyun ve paraya sıkıştığımız zamanlarda onlar yanımızdaydı ve bize yardımcı oldular” dedi. “Superhot Prensents, mükemmel topluluğumuzdan aldığımız desteği diğer geliştiricilerle paylaşmayı amaçladığımız bir girişim. İlgimizi çeken oyunlara başlangıç veya bitiş sermayesi sağlayacağız. Dağıtımcılık değil, sadece maddi destek ve bunun yanında ufak tefek tavsiyeler vereceğiz.”

The Haunted Island, a Frog Detective Game, eğlenceli ama bir o kadar da uğraştırıcı bir bulmaca oyunu. Oyunda çevredeki canlıları hayaletler hakkında sorgulayabilir ve elinizdeki büyüteçle birlikte etrafa göz atabilirsiniz. Frog Detective 2 ise bu sene içerisinde çıkacak.

Knuckle Sandwich, geçtiğimiz sene Kickstarter’daki hedefine 12 saat içerisinde ulaştı ve ulaşmakla kalmayıp hedefini yıkıp geçti. Mini oyunlar ve sıra tabanlı dövüş sisteminin güzel bir karması olan bu oyun, aynı zamanda Pokemon ve Fargo’dan ilham alınarak yapılmışa benziyor. Oyunun geliştiricisi Andrew Brophy yıllardır oyunun üzerinde çalışıyor, belki de ufak bir maddi destek oyunun çıkış süresini kısaltır.

Superhot Presents, geliştiricilerden karmaşık şeyler beklemiyor ancak “değişik oynanış giflerinin” Twitter’dan kendilerine gönderilmesini bekliyorlar.

Metro Yazarı Dmitry Glukhovsky’den Yeni Metro Oyunu

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!