Metro Yazarı Dmitry Glukhovsky’den Yeni Metro Oyunu

Metro, nükleer savaş sonrasında, Moskova’nın metro tünellerinde hayatta kalmaya çalışan insanların hayatlarını anlatan, günümüz Rusya’nın ise sorunlarını üstü kapalı şekilde yüze vuran bir bilim kurgu roman serisidir. Yazarı Dmitry Glukhovsky, romanı yazmaya erken yaşlarında başlamış ve ilk yazdığı kitabı Metro 2033 ile büyük bir görmüştür. Bu da, yazdığı roman serisinin dijital oyun uyarlamasının çıkmasını ve binlerce oyuncunun, metro tünellerindeki korku dolu macerayı deneyimlemesini sağlamıştır. Günümüzde ise, gelişmiş grafikleriyle birlikte en sevilen oyun serileri içerisinde yer alan Metro serisinin, yeni oyununun hikayesi üzerinde çalışıldığı doğrulandı.

metro last light

Yeni Metro Oyunu, Hikaye Aşamasında

Dmitry Glukhovsky’nin Instagram’da yayınladığı gönderisi ile Metro serisinin yeni bir oyunu olacağını ve bu oyunun hikayesi üzerinde çalıştığını duyurdu.

Metro 2033, Metro 2034 ve son kitabı Metro 2035’ten sonra yeni bir kitap yazmayan Glukhovsky, 2016 yılında Reddit üzerinden paylaştığı bir gönderi ile Metro serisinin son kitabının Metro 2035 olduğunu belirtti. “Başka bir Metro kitabı olmasa bile, bu Artyom’un macerasının bittiği anlamına gelmez.” 

Fakat 14 Ağustos 2019 tarihli Instagram gönderisi ile yeni bir Metro kitabı yazdığını duyurdu. Bu durumda bizlere doğal olarak, yeni kitap ile birlikte yeni oyunu beklemek düşüyor.

PUBG MOBILE’a Salgın Modu Geliyor!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Emir Can Genç

Bilgilerimi, tecrübelerimi ve düşüncelerimi internet okuruyla buluşturmaktan hoşlanıyorum. Her ne kadar yeteneğimin olmadığını düşünsem de hobi amaçlı, ilgilendiğim konular hakkında bir şeyler yazmaya çalışıyorum.