Royal Youth VFŞL’den Çıkartılabilir!

Bugün akşam saatlerinde Lolespor’un resmi internet sitesi ve resmi sosyal medya kanallarından yayınlanan bir duyuru ile Royal Youth’un Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi Katılım Sözleşmesi’ni ihlal ettiği açıklandı. Bu sezon ekonomik anlamda sıkıntıya düşen Royal Youth, ligin başlamasına çok kısa bir süre kala sponsorların geri adım attığını ve bu yüzden kadrosunu tamamlayamadığını ve bu yüzden ligde oynamayacağını açıklamıştı. Kalan tüm takımların oyuncularını toplamadı ve Riot Games’e bildirmesi sebebiyle kalan oyuncualrın ne yapacağı taraftarlar tarafından çok tartışılmış idi. Daha sonra yeni bir açıklama ile gündeme gelen Royal Youth ligde oynayacağını, ancak takım oyuncularının farklı takımlarla görüşmelerinin serbest olduğunu ve istedikleri herhangi bir anda takım ile olan sözleşmelerini feshedebileceğini açıklamıştı. Yani Royal Youth yönetimi oyuncularına ödeme yapamıyordu ancak başka bir takımdan istenmeleri durumunda onları engellemiyordu da.

Bu durum Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi Katılım Sözleşmesi’ne aykırı bir durum olmalı ki bugün Lolespor’un resmi kanallarından paylaşılan açıklamada bu konu hakkında uyarılar bulunuyor. Bu açıklamada 2019 senesi itibari ile başvuruyla iş ortaklığı sistemine geçildiği ve yapılan başvurular arasından takım yönetimi, marka planlaması, iş planlanması ve takım yapılanması alanında uygun görülen takımlar ile 3 yıllığına bir sözleşme imzalandığından bahseden şirket, bu sözleşmede takımların bünyelerinde barındırdıkları oyunculara karşı sorumluluklarının kapsamlı bir şekilde yazdığını belirtti. Aynı açıklamada Royal Youth’un da bu aşamalardan geçtiğini, bu sözleşmeyi imzaladığını ve bu şartları yerine getireceğini taahhüt ettiğini belirten Riot Games, Royal Youth’un sözleşme dahilindeki takım üyeleri ödeme koşullarını ihlal ettiğinden bahsetti. Aynı zamanda bu uyarının ilk olmadığını, daha önce de belli aralıklar ile takımın uyarıldığı da açıklamaya eklenmiş.

Yapılan bu açıklamaya göre Royal Youth’un takım bünyesinde barındırdığı oyuncularının geciken veya geçmişten bugüne olan tüm ödemelerini yapması için 25 Mayıs 2020 Pazartesi gününe kadar vakti var. Eğer bu tarihe kadar ödemeler gerçekleşmez ise Royal Youth da Galatasaray Espor’un aldığı cezanın aynısını alacak ve Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi 2020 Yaz Mevsimi katılım hakları askıya alınacak.

Açıklamanın daha detaylı haline buradan ulaşabilirsiniz.

 

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!