VFŞL’de Yarı Finaller Başlıyor!

Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi Kış Mevsimi Finalleri’nde yarı final aşaması 4 Mayıs itibari ile başlıyor! Çeyrek final aşamasının son bulması ile beraber vadide rakiplerinden daha üstün gelerek isimlerini yarı finale yazdırmayı başaran ekipler Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi Kış Mevsimi Finalleri fikstüründe onları yarı final aşamasında bekleyen rakiplerinin karşısına kurallara uygun bir şekilde yerleşti. Peki bu kurallar neydi? İsterseniz gelin hep beraber bu kuralları bir hatırlayalım. Çeyrek finallerde galip gelen düşük seri başına sahip takım, grup aşamasını birinci sırada bitiren takımın (yani bu tabloya göre 1907 Fenerbahçe Espor’un) rakibi olur. Yine çeyrek finallerde galip gelen yüksek seri başına sahip takım, grup aşamasını ikinci sırada bitiren takımın (yani yine bu tabloya göre Dark Passage’ın) rakibi olur.

Bu kurallara göre çeyrek final aşamasında galip gelen Team Aurora ve fastPay Wildcats ekipleri, onları lig aşamasını birinci ve ikinci sırada bitirerek yarı finalde bekleyen 1907 Fenerbahçe Espor ve Dark Passage’ın karşısına yerleştiler. Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi Kış Mevsimi Grup aşamasını 13 galibiyet 3 mağlubiyet ile birinci bitiren 1907 Fenerbahçe Espor’un karşısında Team Aurora yerleşirken, yine grup aşamasını 11 galibiyet 5 mağlubiyet ile ikinci sırada bitiren Dark Passage’ın karşısına ise fastPay Wildcats yerleşti.

Lolespor’un Yeni Tip Koronavirüs (COVID-19) sebebi ile aldığı sağlık kararları doğrultusunda grup aşamasının son haftaları ve çeyrek finaller gibi yarı finaller de tamamen çevrim içi bir şekilde oynanacak. Yine karşılaşmalar gibi Lolespor’un yayınlarında bulunan Analiz Masası ve Sunum Masası bölümleri de tamamen çevrim içi bir şekilde gerçekleştirilecek.

Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi 2020 Kış Mevsimi Finali’ne giden bu son virajda bakalım hangi takımlar finale adını yazdırmayı başaracak. Kimin gideceğini şimdiden bilemeyiz belki ama takımların o finalde yarışabilmeleri için şimdiden dişlerini tırnaklarına takacaklarını tahmin etmesi güç değil. Bu sorunun cevabına bu hafta Lolespor’un yayın mecralarından ulaşabilirsiniz.

Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi Kış Mevsimi Finalleri Yarı Final Aşamasının maç tarihleri şu şekilde:

4 Mayıs Pazartesi

Saat 14:00 – 1907 Fenerbahçe Espor vs Team Auora

5 Mayıs Salı

Saat 14:00 – Dark Passage vs fastPay Wildcats

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!