Ronaldo Transferi FIFA 19 İçin Bir Sorun Olabilir!

FIFA 19 oyunun kapak resminde yer alan Real Madrid CF formalı Cristiano Ronaldo, transferinden sonra EA’i sıkıntıya soktu. 

Futbolu yakından takip edenler iyi bildiği ve dünya futbolunun en önde gelen haberlerinden birisi olan Cristiano Ronaldo’nun Real Madrid CF’den Juventus FC’ye olan transferi, aynı zamanda oyun dünyasını da ufaktan salladı. Bildiğiniz gibi ünlü isim uzun zamandır futbol oyunlarının kapak resimlerinde yer alıyor ve yıllardır aynı formayı terletiyordu.

FIFA 19 İçin Sıkıntılı

Yukarıdaki görselde de gördüğünüz üzere Cristiano Ronaldo’nun transferi ile ortaya bazı çelişkili durumlar çıkıyor. Özellikle de oyun içinde Alex Hunter modunun hikayesinde Cristiano Ronaldo ile Real Madrid CF takımında yakınlaştığımızı düşününce. EA Games, telif hakları için oldukça iyi bir para ödemişti. Ortaya çıkan durumdan sonra telif hakları için bir daha Juventus FC’ye başvurup vurmayacağı bir soru işareti.

Merak edenler için bu büyük transferin detayları şu şekilde: Juventus, Portekizli yıldız Cristiano Ronaldo’nun bonservisi için İspanya temsilcisi Real Madrid’e 100 milyon euro ödeyecek.  Juventus’un internet sitesinden yapılan açıklamada, Portekizli yıldız Cristiano Ronaldo’nun bonservisi için Real Madrid’e iki sezon içinde 100 milyon euro bonservis bedeli ödeneceği ve FIFA kuralları çerçevesinde 12 milyon Euro’luk ek ödeme yapılacağı belirtildi. FIFA Altın Top Ödülü’nü 5 kez kazanan 33 yaşındaki Ronaldo ise Juventus ile 4 yıllık sözleşme imzaladı. İtalya basınında yer alan haberlere göre yeni sözleşmesiyle Portekizli yıldız, her sezon için 30 milyon euro net gelir elde edecek.

Netflix Yeni Animasyon Dizisi The Dragon Prince’yi Duyurdu

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!