Shroud Banlandı! | PUBG

Yayın sırasında denk geldiği uçan arabaya binen hileciler ile “teaming” yapan ünlü Twitch.tv yayıncısı Shroud banlandı.

Ünlü Twitch Yayıncısı Shroud Banlandı!

Geçtiğimiz günlerde yine stream sniper dolu yayınlarından birisini yapan Shroud, yeni çıkan bir hile ile arabaları istedikleri şekilde uçurabilen izleyicilerinden, onu Safe Zone’a götürmelerini istedi. Yaptığının ban sebebi olduğunun farkında olan Shroud, durumu çok da umursar gibi değildi. Hile anları yayında görüntülendikten sonra yukarıdaki video ile yayıldı. Dakika 6:19’da Michael “Shroud” Grzesiek ,gülerek “I’m getting banned” yani, banlanacağım dediğini görebiliyoruz.

Görünen o ki Shroud haklıymış. Dün gece yaptığı yayında geçici olarak banlandığını belirten ünlü yayıncı şöyle açıklama yaptı; “Tabi ki ne yaptığımı biliyordum. Sadece o anlık eğlenmek istedim. Çok iyi bir fikir gibi görünmesine rağmen kesinlikle öyle değildi. Bu yaptığım yüzünden bana kırılan izleyicilerimden özür dilerim.”. Sözlerini 1 aylık ban yediğini belirterek bitiren Michael “Shroud” Grzesiek,

Ünlü yayıncının banlanmasından dolayı kalbi kırılmış gibi durmuyordu. En azından kuralları çiğnerken ne yaptığının ve sonuçlarının ne olduğunun farkında olduğu için biraz da olsa takdiri hak ediyor. İlk videonun sonlarına doğru, hileci izleyici aslında hileyi sattığını söylemeye çalışırken Shroud, izleyicisinden susmasını rica ediyor ve susturuyor.

Oyundan banlanan Shroud, PUBG’ye de ufak çaplı bir serzenişte bulundu.

“Bu aynı hileciyle ilk karşılaşmam değil. Onu ilk kez uçan bir arabayla gördüğümde öldürmüştüm. Daha sonra defalarca karşıma çıktı. PUBG bu adamı banlamadı. Bu sefer karşıma çıktığında yeter artık ben de eğleneceğim deyip ona eşlik ettim. PUBG’nin gerçekten umurunda olsaydı bu oyuncuyu defalarca kez banlamaları gerekirdi. Aynı zamanda bugüne kadar oynadığım en keyifli PUBG oyunuydu.”

PUBG bu tarz olaylarda karşısındaki kim olursa olsun, acımadan BanHammer’ı kafasına indireceğini daha önce de DrDisrespect’i banlayarak göstermişti. Squad maçında 3 kişilik motora binemediği için takım arkadaşını öldürüp onun yerine oturan DrDisrespect de 1 ay ban yemişti. İlerleyen günlerde PUBG geri adım atıp ünlü yayıncının yasaklamasını erkenden kaldırır mı bilinmez ama pek de olası durmuyor.

Ronaldo Transferi FIFA 19 İçin Bir Sorun Olabilir!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!