Riot Games, Yeni Bir Stüdyoyu Bünyesine Dahil Etti!

Son dönemlerin hızlı olan firmalarından birisi olan Riot Games, Valorant oyunuyla gündemden düşmemişti. Taktiksel bir nişancılık oyunu olan Valorant, 7 Nisan Salı günü kapalı beta dönemine başlamıştı. Tüm dünyada Twitch izlenme rekorları kıran oyun 1.7 milyon canlı izlenme ile de rekor kırmıştı. Hem pazarlama hem de teknik anlamda oldukça iyi işlere imza atan firma, sadece oyun yapmakla kalmıyor ve indie stüdyoları da satın almaya yöneliyor. Hytale oyununun geliştiricisi olan Hypixel Stüdyoları, Riot Games tarafından satın alındı.

Riot Games, Yatırımlarına Devam Ediyor!

Legends of Runeterra, Teamfight Tactics and Valorant oyunlarıyla beraber oldukça meşgul bir dönem geçiren Riot Games’in yatırımları devam ediyor. Hytale oyununun geliştiricisi olan Hypixel Stüdyoları’nı satın alan Riot Games, bünyesindeki oyun sayısını da arttırmış oldu. Geçen seneye kadar sadece League Of Legends oyununa sahip olan firma, bu sene oyun sayısını beş oyuna çıkarmış oldu. Şirket, portolyosunu genişletmeye tüm süratle devam ediyor.

Hytale oyununu yapan Hypixel Stüdyoları, daha öncesinde de Minecraft ile iç içeydi. Minecraft’a benzerliğiyle bilinen Hytale oyununu, Minecraft’tan esinlenerek yapmışlardı. Oyunun geliştirici ekibi, aynı zamanda eski Minecraft mod yapımcılarından sadece bazılarıydı. Hytale, Minecraft’a oldukça benzer bir oynanışa sahip. Birçok mini oyunun bulunduğu bir sandbox üzerinde kendi dünyanızı yarattığınız bu oyunun melek yatırımcıları da vardı. Stüdyonun yeni iş ortağı da bu yatırımcılardan birisiydi.

Riot Games tarafından satın alınmasıyla birlikte, Hypixel Stüdyolarının da finansal gücü artmış oldu. Kuzey İrlanda’daki ofislerine dahil etmek üzere 20 yeni pozisyon için ilan açan firma, her zamanki çalışmalarına devam edeceklerini söyledi. Riot Games’in bilgi ve tecrübesine erişim sağlayabileceklerini de belirten stüdyo, eski sisteminden sapmayacağının da altını çizdi. Yani yeni ortaklıklarına başlayacak olan stüdyo, normal düzeninde çalışmaya devam edecek.

Daha önce de başka stüdyoları satın alan firma, Radiant Entertainment adlı geliştirici ekibini de bünyesine dahil etmişti. Bununla beraber bu stüdyonun 2016’da ortaya çıkan Stonehearth, 2018’de yayınlanmıştı ancak stüdyonun diğer oyunu olan Rising Thuder iptal edilmişti.

Riot Games’in bu hareketiyle birlikte, stüdyonun imkanları daha da genişleyecek. Oldukça beğenilen bir oyun olan Hytale oyununun yapımcıları, artık daha geniş imkanlara sahip olacak.

 

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Caner Özdemir

Bilgisayar mühendisi, yazar, oyuncu ve oyun geliştirici.