Phantasy Star Online 2 İçin Çıkış Tarihi Onaylandı!

Phantasy Star Online 2 için bir süredir beklenen çıkış tarihi duyurusu yapıldı. Duyuruda, aynı zamanda crossplay geleceği de belirtildi. Phantasy Star Online 2’nin, Mayıs ayı sonunda PC platformu için çıkış yapacağı belirtildi. Fakat, oyunun çıkış platformu hakkında da açıklama yapıldı. Oyun, sadece Microsoft Store üzerinden alınabilecek.

Oyunun çıkış platformu, görünüşe göre en azından şimdilik, Microsoft Store olacak. Daha sonrası için oyunun Steam platformuna gelip gelmeyeceği konusunda net bir bilgi yok. Xbox One için ise Kuzey Amerika’da betanın başlangıcı yapıldı. Duyuruda, bu detay da belirtilmiş oldu. Crossplay özelliği ise daha sonra gelecek. PC için çıkış yapıldığı zaman, crossplay da aktif edilecek ve insanlar crossplay şekilde oynayabilecekler.

Phantasy Star Online 2 ve İçeriği

Oyunda 4 farklı ırk ve 9 sınıftan karakter seçimi yapabiliyorsunuz. Sizinle beraber 12 oyuncuya ulaşan bir kapasiteyle multiplayer tecrübesi yaşayabiliyorsunuz. Action RPG türünün iyi oyunlarından birisi olan Phantasy Star Online 2, ilerleyen günlerde de çeşitli etkinliklerin yanı sıra farklı oyun içerikleriyle birlikte desteklenmeye devam edilecek.

Kuzey Amerika yayınında, oyun içinde tam bölgeselleştirme bulnuuyor. Hem İngilizce seslendirme, hem de İngilizce text desteği verilecek. Bunların yanı sıra, oyunda 4 farklı ırk ve 9 sınıftan karakter seçimi yapıp çeşitli görevleri yerine getirdikten sonra Xbox One başarımları elde edebileceksiniz. Aynı zamanda, devamlı olarak görev yapmak zorunda da değilsiniz. Görevlere ara verebiliyorsunuz. Casino tarzı mini-oyunların yanı sıra anlık güncel etkinliklere de katılabileceksiniz. Oyunun oynanışında, derinlik açısından pek çok seçeneğe sahip olacaksınız.

Ayrıca oyunun yayınlanması adına çeşitli ödüller ve sürprizler de olacak. 15 ve 23 Nisan tarihleri arasında oyuna girenlere bonus sağlanacak. The Half Scape Doll, kendini feda ederek oyuncuları diriltebilecek. Eğer 4 oyunculu bir klana 28 Nisan’dan önce katılırsanız, SG20 bileti alabileceksiniz. Üyeler de aynı zamanda 5000 klan puanı alabilecek.

Oyunda The Cherry Bollom sezonu da gelecek. Oyun, aynı zamanda Xbox Pass Ultimate Perks programına dahil olduğundan dolayı, Xbox Game Pass Ultimate sahiplerine özel hediyeler verecek. İlk oyuna girişle birlikte, Xbox ceketi ile Xbox Controller cihazı hediye edilecek ve oyun içerisinde bunlar gösterilebilir olacak.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Caner Özdemir

Bilgisayar mühendisi, yazar, oyuncu ve oyun geliştirici.