Riot Games Türkiye’nin İlk Espor Arenasını Kuruyor!

Türkiye’deki oyuncuların yıllardır beklediği espor arenası, Riot Games tarafından 2019’da açılıyor!

Riot Games yaptığı açıklamada, “Türkiye’de köklü spor kulüplerinin adı altında oynamanın hayal olduğu zamanlardan buraya gelmek büyük bir maceraydı. Maceranın başlığını da birlikte atalım; Türkiye’nin ilk espor arenasını, Riot Games olarak 2019 Sezonu’nda açıyoruz!” diyerek, ülkemizde esporun ne kadar geliştiğini de gözler önüne seren bir açıklamada bulundu.

Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi maçları artık bu arenada ve seyirci karşısında oynanacak. Tuttuğu takıma destek vermek isteyen izleyiciler de soluğu bu arenada alacak. Canlı bir arenada bu tarz karşılaşmaların gerçekleşecek olması gerek oyuncular, gerek izleyiciler, gerek espor açısından olsun muazzam bir gelişme.

Ayrıca bu espor arenasında maç izlemek dışında espor takımlarının ürünlerine de ulaşılabilecek. Riot Games’in değindiği bir diğer nokta ise arenayı şehir merkezinden uzak bir noktaya değil, Ataşehir Watergarden’da kuruyor olmaları.

Lig Heyecanı İzleyicisine Kavuşacak

Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi’nin her hafta sonu düzenlenen mücadeleleri 2019’da canlı seyirci ile çok daha keyifli olacak gibi gözüküyor. Lig maçları için 1000 kişi üzerinde bir izleyici kapasitesine sahip olacağı duyurulan arenanın, Kış Mevsimi Finali gibi daha büyük etkinliklerde izleyici sayısının iki katına çıkarılabileceği de belirtildi.

Kapıcılıktan Bakanlığa: Beholder 2 (BETA) İncelemesi

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!