Hollywhoot: Idle Hollywood Parody İncelemesi

Herkesin, üzerinde hayal kurduğu konular vardır mutlaka. Bazısı sadece düşünmeye devam ederken, bazısı da harekete geçiyor. Karakterimiz de, kendisine küçük yaşlardayken hediye edilen kamerasıyla çokça vakit geçiriyor ve Hollywood’a gitmek için hayaller kuruyor. Bu düşüncesi ise okuldaki derslerinde başarısızlığına yol açıyor ve ailesinden azar işitmesine neden oluyor. Genç karakterimiz de scooterını, kamerasını ve kedisini alıyor, düşüyor Hollywood yollarına ama yolda bir trafik kazası geçiriyor. Uyandığında kendini Hollywhoot’da bir film setinde ve kedisini ise konuşurken buluyor. Sonra da kedinin yönlerdirmesiyle yönetmen olma macerası başlıyor.

Hollywhoot: Idle Hollywood Parody

Hollywhoot, adında da geçtiği üzere bir idle oyunu. Genel olarak benzer olsa da, farklılık sağladığı birkaç nokta da var. Bir yönetmensiniz ve haliyle film çekmeniz gerekiyor. Bunun için de oyunculara ihtiyacınız var. Academy sekmesinden oyuncu kiralayabiliyorsunuz. Her oyuncu ise size, filmde oynattığınızda belli bir gelir sağlıyor. Bu geliri artırmanın yolu da tabi ki oyuncuları gerliştirmek. Oyuncularınızı 3 dalda geliştirebiliyorsunuz: physical, charisma ve acting. Yeterince geliştirdiğinizde ise, gelişim hangi daldaysa, o yönde bir evrim geçiriyor oyuncunuz. Mesela ‘Physical’ özelliği 50’den fazlayse birine, ‘Charisma’ özelliği 100’den fazlaysa başka birine dönüşüyor. Yine her oyuncu her filmde iyi oynayamıyor. Hangi dalda iyi ise o filmde oynatmanız, size ek gelir sağlıyor. Film yapımı ise süre alıyor ve hızlandırmak için ekrana tıklamanız gerekiyor.

Hollywhoot: Idle Hollywood Parody

Başka bir gelir yolu ise TV şovlarından geçiyor. Burada ünlü isimlerin parodilerini görüyorsunuz. Mesela The Sampsons ya da The Sleeping Dead bunlardan iki tanesi. Yine, buradan kazanabileceğiniz para miktarını artırmak için dizilere sezon atlatıyorsunuz. Eğer çok fazla para ihtiyacınız varsa da marketinden elmas ya da gerçek para karşılığında alım yapabiliyorsunuz.

Gelelim ‘research factory’ denen yere. Burada, oyunda kazandığınız yıldızları karakter kutuları için harcayabiliyorsunuz. 4 yıldız karşılığında, içinden 3 karakter kartı çıkan bir kutu alıyorsunuz. Bu kartlar oyuncularınıza çeşitli yetenekler kazandırıyor ya da mevcut yeteneklerini geliştiriyor ve bu sayede daha fazla gelir elde edebiliyorsunuz.

Son olarak ‘trophy house’ sekmesinde ise, her idle oyununda olduğu gibi, her şeyi sıfırlayarak altın bilet kazanıyorsunuz. Daha sonra sizin daha iyi gelişmenizi sağlaması için, bu biletleri harcayarak ‘trophy’ler alıyorsunuz ki size çok yardımları dokunuyor cidden. Gelirlerinizi artırmak ya da daha fazla bilet kazanmanızı sağlamak gibi özelliklere sahipler.

Road to Hollywhoot!

Cartoon çizimlere sahip olan Hollywhoot, diğer alternatiflerinin yanında sönük kalıyor maalesef. Kendini öne çıkarabilecek esprili yanı ve oyuncuların gelişim şekli de, onu alıp üst sıralara taşıyamıyor. Fakat idle oyunlarına ölüp bitenler için iyi bir seçenek, geri kalanların ise bir süre vakit geçirebileceği bir oyundan öteye geçmiyor. Oyunun Google Play sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Kapıcılıktan Bakanlığa: Beholder 2 (BETA) İncelemesi

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Furkan Necati Ürkmez

Oyun evreninde kendini kaybetmiş ama halinden memnun bir 'Gamer'