PUBG’ye 20 Numaralı Yeni Güncelleme

Son Güncelleme Tarihi:

Geçtiğimiz haftalarda yapımcı şirket tarafından yapılan açıklama, bizlere yeni bir güncellemenin yolda olduğunun haberini vermişti. Şuan için test sunucusunda gerçekleşen bu güncelleme, yakın zamanda normal sunucuya da gelecektir diye tahmin ediyoruz. Güncelleme notlarında loot box toplama, haritalarda bulunan bazı noktalar ve silahlar gibi etkileşim içinde olduğumuz temel unsurlar üzerinde hata düzeltme işlemi yapıldığı belirtiliyor ve bu artık klasik bir durum. Fakat bu güncellemenin esas yıldızlarından biri, oyuna eklenecek olan yeni silah, Berly M762. Kendisi bir AKM alternatifi assault rifle. Daha iyi anlaşılması adına küçük bir karşılaştırma yapalım.

AKM – Hit : 48, Namlu çıkış hızı : 715 m/s, Atış menzili : 400 metre, Atış hızı : 0.1 saniye, Mermi tipi : 7.62 mm
Berly M762 – Hit: 47, Namlu çıkış hızı: 715 m/s, Atış menzili: 400 metre, Atış hızı: 0.086 saniye, Mermi tipi: 7.62 mm

Oyunu oynayanların iyi bildiği üzere SCAR-L ve M416/M16A4 birbirine yakın silahlar ve böylece birbirlerinin alternatifi olan bir durumdalar. Fakat bu güncelleme ile AKM’nin yanına bir arkadaş dahil oldu diyebiliriz. AKM’ye göre hasarı küçük bir miktar az. Fakat atış hızı fazla olması sebebiyle, isabet yeteneğiniz ile orantılı olarak daha etkili bir silah olduğu söylenebilir.

Bu güncellemenin bir diğer sürprizi ise yeni bir araç. Yeni aracımız bir Scooter. Sucu motoru gibi düşünmeyin. Daha çok bir Vespa’yı andırıyor. Diğer motosikletlere göre biraz daha yavaş fakat manevra kabiliyeti daha yüksek. Bu arada Scooter sadece son eklenen Sanhok haritası sınırları içerisinde yer alacak. Scooter için paylaşılan bilgiler şimdilik bu kadar.

Oynanış

Güncelleme içerisinde oyuna yeni eklenen araç ve silahın dışında, oyuna doğrudan etki eden bir takım yenilikler mevcut. Sağ omuz ve sol omuz kamera açısı seçeneklerinin eklenmesi. Bu seçimin oyunculara bırakılması, kesinlikle oyuncuya daha özgür hissettirecektir.

Ara yüz

Oyuna yapılan bir diğer küçük dokunuş ise, ekranımızın köşesinde bulunan radar içerisinde yer alan ikonlar için gerçekleşmiş. Bu dizayn değişikliği bazı oyuncuların yaptığı geri bildirimler dikkate alınarak yapılmış. Buna ek olarak yerde bulunan silahlara hafif beyaz bir doku eklenmiş. Bu görsel güncelleme sonrası yerde hareketsizce duran silahlar hafif bir şekilde parlayacak. Böylece silahları daha rahat bir şekilde fark edebileceksiniz. Açıkçası gayet mantıklı bir hareket olmuş gibi görünüyor.

Oyun modu

Bu güncelleme ile oyuna iki adet savaş modu ekleniyor. Bunlarda bir tanesi, Bomb Kit. Yani sadece fırlatılabilir olan bombalar ile savaşacağımız bir mod. Bir diğer eklenen mod ise, VSS kit. Adından da anlayabileceğimiz üzere sadece VSS kullanabildiğimiz bir savaş modu.

Sonuç olarak oldukça yenilik getiren bir güncelleme olduğu ortada. Tabii yenilik getirmesinin yanında, hata düzeltme işlemleri ve optimizasyon iyileştirmelerinin de önemli olduğunu vurgulamak gerekiyor. Bakalım bu büyük güncelleme oyuncu sayısına ne kadar etki edecek?

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!