Steam.tv Twitch’e Rakip Olarak Geliyor!

Cuma gecesi Valve, yanlışlıkla Steam.tv platformunu yayına soktu. CNET’in haberine göre, yeni platformda, Dota 2’nin büyük turnuvası olan “The International” yayınlanıyordu. Haber kaynağının deneyimlerine bakılırsa; Steam.tv, arayüz olarak Steam’in chat sistemine çok benziyor. Ancak bunun daha fonksiyonel bir hali oluşturulmuş. Arkadaşlarımızla chat yaparken onları, beraber video izlemeye davet edebiliyoruz. Hatta platform üzerinden sesli görüşme bile yapabiliyoruz. Ancak bu özellik, şimdilik sadece Google Chrome tarafından destekleniyor. Firefox ve Microsoft Edge’de ise yeni platform çalışmasına rağmen, henüz sesli görüşme fonksiyonu desteklenmiyor.

Steam.tv

Ayrıca yeni platformda, maalesef Steam oyunlarımızı başkalarının izleyebilmesi için yayınlamaya başlayamıyoruz. Twitch’e rakip olan, Google’ın “Youtube Gaming” servisi ve Microsoft’un “Mixer” servisi gibi diğer önemli markaları düşündüğümüzde, hepsinde oyuncular, diledikleri oyunu yayınlayabiliyorlardı. Bu anlamda Valve, Steam.tv ile gelecekte, oyuncuların kendi yayınlarını yapmasına izin vermesi gerekiyor.

Valve, Steam.tv platformunu yanlışlıkla yayınladı!

Bir Valve temsilcisi, Steam.tv platformunu doğruladı ve test ettiklerini açıkladı.

“Dota 2’nin yıllık turnuvası olan The International Ana Etkinliği için Steam Broadcasting’i güncellemeye çalışıyoruz. İnsanların gördükleri, yanlışlıkla halka açık olan bir test yayınıydı.”

diyen temsilci, platformun yalnızca Dota 2 turnuvalarını için olduğunu belirtmiş oldu. Yapılan açıklamaya göre Steam.tv, Steam’in hali hazırda kullanılmakta olan “Steam Brodcasting” platformuna yapılan büyük bir güncelleme olacak.

Steam.tv

Dota 2 için yıllık olarak düzenlenen “The International Turnuvası”, yaklaşık 25 milyar $ ödül havuzu ile dünyadaki en büyük e-spor turnuvası! Bu yılki “The International 2018” etkinliği ise 20 – 25 Ağustos tarihleri arasında yayınlanacak. Tarihlere bakılırsa Valve, yeni platformunu yayınlamak için çok güzel bir aralık yakalamış. Bakalım Steam.tv ilerde büyüyüp oyuncular arasında Twitch kadar önemli bir yere sahip olabilecek mi?

Discord, Steam’e Rakip Mi Oluyor?

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!