PUBG Mobile Lite’ın Android Sürümü Çıktı!

Android telefonlarda büyük bir optimizasyon problemi ile karşı karşıya olduğu söylenen PUBG Mobile, yeni Lite versiyonu ile bu sorunu ortadan kaldıracak gibi duruyor.

Son dönemde yükselişe geçen mobil oyun dünyası, büyük oyun geliştirici firmaların da gözünden kaçmıyor. Fortnite ve PUBG Mobile başta olmak üzere birçok yakından tanıdığımız ismi artık akıllı telefonlarımızda da görüyoruz. Tabii hal böyle olunca bazı optimizasyon problemleri ortaya çıkmadı değil. Özellikle PUBG’nin PC versiyonundan bildiğiniz üzere çözemediği büyük bir performans sorunu var. IOS işletim sistemine sahip mobil cihazlarda iyi durumda olsa da telefon ısınması ve bataryanın çabucak bitmesi gibi problemler kaçınılmazdı ki Android işletim sistemine sahip mobil cihazlarda doğrudan bir FPS problemi vardı.

PUBG Lite bu sorunu ortadan kaldırmak için Android cihazlar için çıkışını gerçekleştirdi. Bu versiyon oyunun ana hatları üzerinde ufak değişikliklere gidiyor, görüntü kalitesini biraz düşürüyor. Bunun yanında 100 kişilik sunucular yerine 40 kişilik sunucular kullanıyor ve harita boyutunu 2×2 kilometreye indiriyor. Dünya üzerinde henüz bütün Google Play Store sunucuları için yayınlanmış olmasa da geliştiricilerden Tencent Games’ın yakın zamanda diğer bölgeler için erişim izni vermesi bekleniyor.

Team Cappadocia’dan Şok League of Legends Açıklaması

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!