Oyun Dünyasının Enleri: Grand Theft Auto

“Oyun Dünyasının Enleri” serisinin bu bölümünde Aksiyon-Macera türünün en çok satan oyunu Grand Theft Auto oyunlarının başarılarına bir göz atacağız.

Serinin en sevilen oyunlarından GTA V’in geçtiğimiz aylarda 95 milyon kopya sattığı açıklanmıştı. Franchise olarak baktığımızda serinin neredeyse 200 milyon kopya sattığını görüyoruz. Dudak uçuklatıcı bu rakamlar GTA serisini en çok satan aksiyon-macera türündeki oyun yapıyor. Bunun yanı sıra GTA V, 24 saat içinde en çok satan video oyunu ve en çok izlenen oyun videosu rekorunu kırmayı da başardı.

En çok beğenilen özelleştirilmiş parkur!

GTA Online’da oyuncuların yeni parkurlar yapabildiğini birçoğumuz biliyoruz ve bu parkurları oynuyoruz. 29 Mart 2017 tarihinde PC platformu için yayınlanan Super Stunt Sky parkuru oldukça ilgi görmüştü. Brezilyalı bir kullanıcı olan “Guilherme_94” isimli kullanıcının yaptığı bu parkur 300.000’den fazla beğeni almıştı.

En çok ilgi gören oyun içi Snapmatic fotoğrafı!

29 Mart 2017’de Xbox 360 platformunda GTA V oynamakta olan “MILINKO81” adlı kullanıcının “Oceano Pacifico” diye adlandırdığı bu fotoğrafı tam 26.583 beğeni alarak bir rekora imza attı. Teknesiyle gezinti yaparken yakaladığı bu köpek balığı fotoğrafı oldukça ilgi çekici.

Son oyununun başarısı serinin eski ve popüler oyunlarından GTA: Vice City ve GTA: San Andreas’ı gölgesinde bıraksa da Grand Theft Auto oyunlarının neredeyse hepsi kendi türündeki bulunan oyunlara bir ders niteliği taşıyor.

Oyun Dünyasının Enleri: Battlefield

 

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!