Oyun Dünyasının Enleri: Büyük Düşmanlar

“Oyun Dünyasının Enleri” serisinde bu sefer oyun dünyasında görülmüş en büyük düşmanları sıralayıp özelliklerine bir göz atacağız.

6 – Titanosaur (Ark: Survival Evolved)

Türkçe sözlükte “Titanozor” olarak adlandırılan bu dinozor türü aynı zamanda bilinen en büyük dinozor türü. Ark: Survival Evolved oyununda tam 54 metre yükseklik ve 133 metre uzunlukları ile yer alan bu varlıklar listenin 6. sırasında yer alıyor.

5 – Kızıl Göz (Lost Planet 2)

Hem görünüşü hem de boyutları ile gerçekten tüyler ürpertici bu yaratık tam olarak 304 metre. Lost Planet 2 oyununda “Red Eye” olarak anılan bu yaratık üzerindeki kızıl gözler ile düşmanlarını ezip geçiyor. Kızıl Göz, büyük düşmanlar 5. sırasında kendine yer buluyor.

4 – Kara Leviathan (Man O’ War: Corsair)

Sıradaki canavarımız Man O’ War:Corsair oyunundan Black Leviathan. Kendisi 173 metre yüksekliğinde ve 344 metre uzunluğunda. God of War oyunundaki Hydra adlı yaratığın daha büyük olabileceği düşünülüyor fakat boyutları ile ilgili tam bir bilgi paylaşılmadığı için Black Leviathan daha büyük kabul ediliyor. Video oyunlarında bulunan en büyük deniz yaratığı olan Kara Leviathan listenin 4. sırasında.

3 – Cronos (God of War III)

Belki de çoğu kişinin unuttuğu ve yakın tarihte Marvel filmleri ile gün yüzüne çıkan Cronos karakteri de listemizde. God of War III oyununda yaklaşık 1650 metre olarak karşımıza çıkan Cronos adeta bir korku kaynağı olarak listenin 3. sırasında yer alıyor.

2 – Gongen Wyzen (Asura’s Wrath)

Cronos ile listede bulunan yaratıkların büyüdüğünü mü düşünüyorsunuz ? O zaman sıkı durun; Gongen Wyzen adlı bu yaratık tam olarak 19,312 kilometre uzunluğunda. Resimde de gördüğünüz üzere Gezegenler ile boy ölçüşüyor. Asura’s Wrath oyunundan Gongen Wyzen adlı bu yaratık büyük düşmanlar listesinin 2. sırasında bulunuyor.

1 – Galactus (Ultimate Marvel vs Capcom 3)

Marvel evrenine ilgisi olanların yakından tanıdığı ve gücünün sınırı tam olarak bilinmeyen Galactus listenin en büyük düşmanı olmayı başarıyor. Boyutunu merak ediyorsanız çok basit bir cevabı var; onun boyutu değişken. Değişken kelimesi biraz kafa karıştırıcı olabilir fakat resimde gördüğünüz üzere Galactus kendini istediği kadar büyütebilir, en azından elimizdeki bilgiler bunu gösteriyor. Spesifik bir tanım gerekirse Dünya boyutundaki bir gezegeni elinde elma gibi tutacak kadar büyüyebiliyor.

Metro Exodus İçin Fiyat Değişikliği!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!