Metro Exodus İçin Fiyat Değişikliği!

Geçtiğimiz hafta Steam üzerinde ön sipariş fiyatı 89₺ olarak açıklanan Metro Exodus oyununun fiyatı bir son dakika değişikliğine uğradı.

Metro Exodus – Erken Ön Sipariş Fiyatları

Geçtiğimiz hafta içerisinde 60$ fiyat etiketiyle çıkışını gerçekleştiren Metro Exodus, PS4 platformunda 299₺, Xbox One platformunda 180₺ve Steam platformunda 89₺ fiyatlandırmasıyla raflarda yerini almıştı. Ön sipariş fiyatları Steam platformu dışında çok fazla oyuncuları şaşırtmamıştı ama 89₺’lık fiyat etiketi çoğu Türk oyuncunun aklında soru işareti bırakmıştı. Bunun nedeninin Steam’in şu sıralar gündeme getirdiği Türk Lirası ve Dolar arasındaki kurun Steam Türkiye’de bulunan oyun fiyatlarına yansıyış şekli olduğu düşünülüyor. Daha önceleri Steam’in fiyatlandırma sistemi dövizi 1$ = 1.5₺ şeklinde baz alarak oyunları fiyatlandırıyordu. Yetkililerden birkaçı durumu fark etmiş olacak ki Metro Exodus için bir son dakika fiyat değişikliğine gidildi.

Yeni fiyatlandırmaya göre oyunun standart ön sipariş sürümü 209 TL ve Gold Edition sürümü ise 299 TL şeklinde olacak.  Oyunu 89 TL iken alan oyuncuların hesaplarında oyun kalacak. Bundan sonra oyunu almak isteyenler maalesef 209 TL veya 299 TL ödemek zorundalar.

GAMO, Dünyanın İlk 3D ReCutting Audio Özellikli Oyuncu Kulaklığı

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!