Osmanlı’da Geçen Anime Shoukoku no Altair

 

Osmanlı’da geçen Shoukoku no Altair sadece bizim ülkemizde değil bütün dünyada merakla bekleniyor. Shoukoku no Altair, bu yaz 8 Temmuz’da yayınlanmaya başlayacak. Kaç bölüm süreceği ile ilgili bir açıklama henüz yapılmadı. Shounen türünde olan anime, bol savaşlı ve aksiyonlu olacak gibi duruyor. Seiyuu kadrosunda da çok başarılı isimler yer alıyor. Furukawa Makoto (Saitama-One Punch Man), Junichi Suwabe (Grimmjow-Bleach), Katsuyuki Konishi (Tatsumi Oga-Beelzebub) gibi… Tabi animenin kurmaca olduğunu da belirtelim. Genel olarak Osmanlı Dönemi’nden esinlenilmiş, o zamanda geçse de olaylar ve kişiler gerçek zamandan bağımsız olarak ele alınmış. Hatta şuraya animenin geçtiği coğrafyanın haritasını da bırakalım.

 

Harita büyük bir İstanbul’u andırıyor. 

 

Shoukoku no Altair’ın Konusu

Tuğrul Mahmut, Divan üyesi genç bir paşadır.  Saldırgan bir imparatorluğun tehdit bulutları tüm ülkeyi savaşa doğru sürüklemektedir. Tabi bu arada Divan’da da kendi içinde ayrımlar başlamıştır. Tuğrul Mahmut Paşa ise git gide daha çok politikanın içine sürükleniyordur. Bakalım savaş olacak mı? Yoksa savaşı engellemeyi başarabilecekler mi? Peki bu süreçte kimler dost, kimler müttefik olacak?

 

Shoukoku no Altair’dan Birkaç Karakter

 

Tuğrul Mahmut

     

 

Ayşe Armut

 

Zehir Zağanos (Zağanos=Şahin)

 

Shahra

 

 

Animenin ilk fragmanını da şuraya bırakalım. 

 

 

Biraz da Mangasından Bahsedelim

Anime tamamen mangasıyla paralel gidecek gibi görünüyor. Shoukoku no Altair’ın mangası, Kotona Katou tarafından 26 Temmur 2007 tarihinde yayımlanmaya başladı. Ayrıca 41. Kondansha Manga Ödülleri’nde shounen kategorisinde ödül aldı. 

 

 

Naruto, One Piece ve Daha Fazlası Bir Arada

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Beste Dülger

Anime izlemeyi seven bir yazar.