One Piece Bitiyor! Eiichiro Oda: “Son 100 Bölüm”

One Piece bitiyor! Yanlış duymadınız, asla bitmeyecek sandığımız One Piece’in sonuna mangada sadece 100 bölüm kalmış.

Naruto, Bleach, Fairy Tail ve şimdi de One Piece… Animede 860’ı, mangada 920’yi aşan bölümleriyle One Piece, çoğumuzun hayatında önemli bir yere sahip. Merakla takip ettiğimiz One Piece’in mangakası (çizeri ve senaristi) Eiichiro Oda yakın zamanda katıldığı Fuji TV’deki bir röportajında önemli açıklamalarda bulundu.

Eiichiro Oda’nın Açıklaması:

Eiichiro Oda, One Piece’in mangasının sonuna sadece 100 bölüm kaldığını belirtti. Haftalık yayımlanan bir seri olduğunu hesaba katarsak One Piece’in sonuna yaklaşık iki buçuk, üç yıl kaldığını söyleyebiliriz. Ayrıca röportaj sırasında Eiichiro Oda’ya ilgi çekici bir soru yöneltildi: “One Piece hazinesi aile bağlarıyla, arkadaşlıkla ilgili mi olacak?”. One Piece’in sonuyla ilgili hepimizin merak ettiği bu soruya Eiichiro Oda’nın cevabı ise içimize su serpecek cinsten: “Hayır, böyle şeylerden hiç hoşlanmıyorum. Bu tarz sonlar bana ‘Oz Büyücüsü’nü hatırlatıyor ve ben onu çocukken izliyordum. ‘Uzun bir maceraydı, maceranın kendisi en büyük hazine’ gibi şeyler de kesinlikle tatmin edici değil. Bu şey gibi olmalı uzun bir macera yaşadık, şimdi bana hazinemi ver.”.

Eiichiro Oda’nın açıklamasına rağmen One Piece bitiyor demek çoğunuz için inandırıcı gelmeyebilir. Ancak Eiichiro Oda, 2016 Temmuz’unda başka bir açıklamasında manganın %65’inin bittiğini belirtmişti. Aynı zamanda yaklaşık 6 yıl önce de One Piece’in sonuna 10 yıl kaldığını belirtmişti. Sanki Oda-sensei bizler için geri sayım yapıyor gibi.

 

En Evlenilesi Kadın Anime Karakterleri – Waifu

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Beste Dülger

Anime izlemeyi seven bir yazar.