Oyuncular İçin Birbirinden Göz Alıcı Ürünler: İşte CES 2019!

Bugün son günü olan ve her sene ocak aynında gerçekleşen yılın en büyük tüketici elektroniği fuarı CES 2019 bu sene de oldukça hareketli geçti! Biz de sizler için bilgisayar teknolojisiyle ilgili birbirinden göz alıcı ürünleri derledik. İşte o ürünler…

 

  • TP-Link

İnternet bağlantısı ve hızı her oyuncu için önemlidir. Ancak online oyunları tercih eden oyuncular için önemi tabii ki de daha fazla. Tp-link de CES 2019’da oyuncuları etkileyecek üç ayrı modem tanıttı. İlki AX teknolojisi ile gelen hızı Mesh teknolojisi ile birleştirip kuvvetli bir WiFi bağlantısı sağlayan Deco x10. Modem üç bant destekli, 1,95 Gbps bağlantı hızı sağlıyor.

 

İkinci modem ise Archer AX11000 ve bu modeme oyun modemi demek doğru bir nitelendirme olur. Yine AX standardını destekleyen, üç bantlı bir modem. Parazitleri ve gecikmeleri önlemek için OFDMA adlı bir teknoloji kullanıyor. 10756 Mpbs kablosuz hıza ulaşabiliyor.

 

Üçüncü modem ise kesintisiz internet bağlantısı sağlayarak çevrimiçi oyun deneyimindeki tatmini arttırmaya odaklanmış AX6000. 2.4Ghz bandında 1140 Mbps, 5 Ghz bandında ise 4804 Mbps kablosuz bağlantı sağlıyor. Ultra HD, 4K/8K video akışı veriyor.

  • ASUS

Sırada ASUS’tan alışılageldik tasarımların çok ötesinde bir bigisayar var: ASUS ROG Mothership. 17 inçlik ekranı, 1080p çözünürlüğü, 144Hz yenileme hızı, NVIDIA’s G-SYNC destekli monitörü, 3ms tepki süresi ve 64GB RAM’i bulunuyor. Klavyesi ile birleşip ayrılabilmesi sayesinde hem dizüstü hem de masaüstü kullanım sağlıyor. Bunların yanında 10,3kg ağırlığıyla da oldukça şaşırtıyor.

 

 

ASUS, üç yeni oyuncu monitörünü duyurdu. İsimleri: Strix XG32VQR, Strix XG438Q ve Strix XG490Q olan bu monitörlerin boyutları sırasıyla 32 inç, 43 inç ve 49 inç olarak belirtildi.

  • Razer

Oyuncu donanımları konusunda sektörün liderlerinden olan Razer, CES 2019’u da boş geçmedi. E-sporculara için tasarladığı Raptor ismindeki monitörü 27 inç boyutunda . İnanılmaz bir tepkime süresi olmasıyla da dikkatleri üstüne çekiyor.

  • HP

HP’nin CES 2019’da sunduğu Pavilion 27, FHD de dahili B&O ses sistemi ve kullanılacağı zaman açılan kamera gibi birçok benzersiz özelliğe sahip.  HP Pavilion 32 QHD ise dinamik görüntü ve QHD çözünürlük ile kullanıcılarına ekranın her noktasında adeta bir görsel şölen sunuyor. Ayrıca ekranının camdan olması da oldukça etkileyici yeni bir özellik sunuyor.

 

HP aynı zamanda en çok satan iki OMEN PC’si Omen 15 Laptop ve Omen Obelist Desktop’u güncelledi. Artık OMEN 15’te NVIDIA GeForce RTX 20 serisi ekran kartları ve opsiyonel 802.11ax WiFi bulunuyor. OMEN Obelisk ise 64GB’a HyperX Bellek, NVIDIA GeForce RT 2080Ti’a kadar ekran kartı, dokuzuncu nesle kadar Intel Cor i9-9900K CPU seçeneklerinin yanı sıra RAID0’lı çift SSD ve sıvı soğutma sistemiyle güçlü oyunları başarıyla oynatabiliyor.

  • Samsung

Bildiğiniz gibi 2017 yılından beri oyuncu bilgisayarları piyasasına giren Samsung Network Odyssey serisiyle bu piyasada devam ediyor. Seriyi bir üst seviyeye çıkarmaya da kararlı görünüyor. Serinin önceki üyesine göre çerçevesi daha da inceltilen Odyssey, 15.6″ ekranda 144Hz yenileme oranı sunacak. Bunu yanında G-Sync özelliği ile daha net ve berrak görüntüler sağlayacak.

2019’un İlk Ücretsiz Oyunu!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Ahmethan Demir

%25 Oyun, %25 aylaklık, %50 iş.