Nintendo 2DS XL Görücüye Çıktı!

Son Güncelleme Tarihi:

Nintendo yeni el konsolu olan Nintendo 2DS XL’ın çıkış tarihini duyurdu. Konsol Avustralya ve Yeni Zelanda’da 15 Haziran’da, Amerika Birleşik Devletlerindeyse 26 Temmuz’da piyasaya sürülecek. Konsolun fiyatıysa ABD’de 150 Amerikan Doları iken Avustralya ve Yeni Zelanda’da 200 Avustralya Doları olacak. Belirtilen ülkeler dışında erişilebilirlik veya fiyat konusunda henüz bir açıklama bulunmamakta.

 

 

Nintendo 2DS XL’a Daha Yakından Bakalım.

Öncelikler firma nintendo 2DS XL’ı yaparken, 2DS ile 3DS arasındaki boşluğu doldurmasını amaçladılar. Nintendo 2DS XL, 2DS’den %82 oranında daha büyük bir ekrana ve aynı Nintendo 3DS’de olduğu gibi katlanabilir bir yapıya sahip olacak.Ayrıca Nintendo 2DS XL, 3DS’den daha hafif bir yapıya sahip. İçerisindeki yeni nesil işlemci sayesinde birim zamanda daha fazla işi yapabilmekte.

 

 

İçerisinde AMİBOO Desteğine Sahip

AMİBOO figürlerinizi cihazın NFC okuyucusuna yaklaştırarak, figürlerinizi taratabilir ve bu sayede ekstra karakterler açabilirsiniz. Amiboo hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz.

 

 

 

Nintendo 2DS XL’ın bir diğer avantajı da hem Nintendo 2DS hemde Nintendo 3DS için çıkan oyunları (neredeyse tüm Nintendo DS oyunlarını) çalıştırabilmesi.

Nintendo 2DS XL Yeni Kontrollere Sahip

Nintendo 2DS XL, Nintendo 2DS’den alışkın olmadığımız 3 adet tuşla geliyor; RZ, LZ ve C-stick.

 

 

Nintendo 2DS XL, Nintendo 3DS için çıkacak olan “Miitopia” ve “Hey Pıkmın” ile aynı gün piyasaya çıkacak.

 

For Honor’ın 2. Sezon İçeriği Duyuruldu!

 

 

 

 

 

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!