ALIEN’ın Yeni Filminde Sanal Gerçeklik Deneyimi

Son Güncelleme Tarihi:

Twentieth Century Fox, FoxNext VR Studio, RSA VR, MPC VR ve Mach1 ile teknoloji partnerleri AMD RADEON ve Dell Inspiron, yaptıkları açıklamada ALIEN: COVENANT In Utero sanal gerçeklik deneyiminin 26 Nisan Alien Günü’nden itibaren Oculus platformunda kullanıcılara sunulacağını açıkladılar. ALIEN: COVENANT In Utero, içerisinde Samsung Gear VR, Google Daydream View, HTC Vive ve PlayStation VR’ın da bulunduğu tüm mobil ve diğer platformlar üzerinden ise 10 Mayıs’tan itibaren deneyimlenebilecek.

10 Mayıs’ta seyirciyle buluşacak ALIEN bilimkurgu-korku serisinin yeni bölümü ALIEN: COVENANT için geri sayım devam ederken, kült ALIEN filmlerindeki LV-426 gezegenine bir saygı duruşu niteliğindeki Alien Günü hayran odaklı bir çok aktiviteye evsahipliği yapacak.

Yapımcılığını Ridley Scott’ın yönetmenliğini ise David Karlak’ın üstlendiği ALIEN: COVENANT In Utero, bir Neomorph yaratığın doğumuna korkunç derecede yakın ve kişisel bir korkunç deneyim sunan, canlı bir kabusa yapılacak 360 derecelik bir sanal gerçeklik yolculuğundan oluşuyor. Serinin hayranları etraflarındaki dünyayı tecrübe edecekler ve Neomorph’un ilk anılarını bu atmosferik çevrede yeniden yaşayacaklar.

360 derecelik videoyu Oculus platformu üzerinden 26 Nisan’dan itibaren deneyimleyebilirsiniz. Videoya Oculus Rift üzerinden veya Oculus tarafından güçlendirilen Samsung Gear VR üzerinden erişilebilecek. Deneyimin Facebook üzerinde de 360 derecelik bir fragmanı da yayınlanacak.

Bir Technicolor şirketi olan MPC, ALIEN: COVENANT filmi için özel efektleri hazırlayan, ödüllü bir VFX stüdyosudur. Ekipler film setinde çalışırken, MPC’nin sanal gerçeklik departmanı -MPC VR- bu sanal gerçeklik deneyimini onlarla eş zamanda geliştirdi. MPC bu sanal gerçeklik deneyimini, DELL Inspiron sistemler üzerinde AMD RYZEN ve RADEON teknolojilerinden faydalanarak yarattı.

 

Türk Yapımı Naruto!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Tolga Öztürk

Yazar, oyun geliştirici, topluluk yöneticisi, iş geliştirme uzmanı olarak çalışmış ve çalışmaya devam etmekte. TARTARUS adlı oyunun da yapımcılarından.