Dünyanın En Eski Rekabetinde Espor Damgası

Son Güncelleme Tarihi:

Dünyanın en eski rekabetinde bu sefer sıra dünyanın en yeni sporunda: Cambridge ve Oxford bugün The Cambridge Union for Varsity esports Turnuvasında karşı karşıya gelecek.

Dünyadaki çoğu rekabet yüz yıl civarıdır. Bazıları ise çok daha eskidir : Ferrari vs Lamborghini, 50 senelik, Coca Cola ve Pepsi, 120 senelik, ya da Avustralya’da, Melbourne ve Sydney arasındaki büyük rekabet, 180 seneliktir. Ama Oxford ve Cambridge, 800 yıllık akademik rekabetin yanı sıra ünlü kürek yarışı ve diğer dallar ile birlikte 190 yıllık bir spor rekabetine de sahiptir.

Espor da var

Artık dünyanın en eski rekabetindeki yarışmalar listesine esporu da ekleyebiliriz. 2014’ten bu yana, Varsity esports Turnuvası yıl geçtikçe güçlenmeye devam ediyor. Şu anki tabloda 2014 ve 2015 yılında Cambridge’in kazandığını, 2016 yılında ise Oxford’un galip geldiğini görüyoruz. Acaba bu yıl kim kazanacak? Birkaç saat sonra bunun cevabını alacağız. Büyük maç The Cambridge Union’da, dünyanın en eski münazara topluluğunun alanında gerçekleşecek. Bu alan sonrasında ABD Senatörleri Bernie Sanders ve John McCain’in konuşmalarına ev sahipliği yapacak. Turnuva’da CS:GO, Dota 2, League of Legends, Hearthstone and Overwatch maçları yapılacak, ve bütün bu maçlar  Cambridge University Digital Gaming Society’nin Twitch kanalından yayınlanacak.

 

STEPHEN’S COLLEGE, ESPOR BURSU VEREN İLK KADINLARA ÖZGÜ ÜNİVERSİTE OLDU

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!