Mortal Kombat 1’e İki Yeni Oynanabilir Karakter Katılıyor!

Mortal Kombat 1’in çıkış tarihine birkaç ay kala, geliştirici NetherRealm Studios heyecan verici bir duyuru yaparak oyuna iki yeni oynanabilir karakterin katılacağını açıkladı. Bu duyuruya göre, toplamda 12 oynanabilir karaktere sahip olacak olan Mortal Kombat 1, bekleyenleri heyecanlandırmaya devam ediyor.

NetherRealm Studios, 19 Eylül’de piyasaya sürülecek olan oyunun yeni karakterleri Smoke ve Rain’i tanıttı. Bunun yanı sıra, oynanabilir karakterlerin yanı sıra bazı tanıdık yüzlerin yardımcı Kameo Savaşçıları olarak geri döneceği de duyuruldu.

Bugünkü duyurularla birlikte NetherRealm Studios, Mortal Kombat 1 için şu ana kadar onaylanmış 10 oynanabilir karakter olduğunu açıkladı. Bu karakterler arasında Johnny Cage, Kenshi, Kitana, Kung Lao, Liu Kang, Mileena, Raiden, Scorpion, Shang Tsung (ön siparişle edinilebilir) ve Sub-Zero yer alıyor. Yeni duyurulan iki karakterle birlikte bu sayı 12’ye ulaşacak.

Smoke, 2011 yılındaki Mortal Kombat yeniden başlatmasından bu yana ana seride ilk defa oynanabilir bir karakter olarak Mortal Kombat 1’de yer alacak. Rain ise karamsar yarı tanrı olarak tanıdığımız ve Mortal Kombat 11’de DLC karakteri olarak gördüğümüz bir karakter olarak geri dönecek. NetherRealm Studios, bu iki yeni oynanabilir karakterin yanı sıra oyuna asist tarzı Kameo Savaşçıları olarak da katılacak bir dizi karakterin olduğunu duyurdu.

Mortal Kombat 1, ateş tanrısı Liu Kang tarafından yaratılan yeniden doğmuş bir evrende geçecek ve Xbox Series X/S, PlayStation 5 ve PC platformlarında oynanabilecek. Yeni oyun, 11. oyunun Aftermath DLC’sinin hikayesini takip edecek ve heyecan verici bir deneyim sunacak.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

satlasco

Samet Atlas Demir (satlasco), Oyun, Teknoloji ve Blockchain yazarı. Sanat dalları, doğa bilimi ve sosyal bilim alanlarında çalışmalar ile hayallerinin ışığında yolculuk yapan, haz ve heyecan duygusunu arşa taşıyabilen uğraşlara ilgi duyan bir Sosyal Girişimci.