Total War Pharaoh’un Yeni Oynanış Videosu Yayınlandı

Total War Pharaoh için detaylı bir oynanış videosu yayınlandı. Bu video, oyundaki Mısır fraksiyonuna dair bir bakış açısı sunuyor.

Creative Assembly, Total War Pharaoh’da yer alacak olan Ramses ve Tauseret adlı iki liderin detaylı tanıtımının ardından, Mısır fraksiyonunu daha yakından inceleyen bir oynanış videosu paylaştı. 14 dakikadan uzun süren bu video, Mısır’ın oynanış mekaniklerini ayrıntılı bir şekilde sergiliyor. Ayrıca, döteranopisi olan oyuncular için oynanışı kolaylaştıracak bir ayar da oyuna dahil edildiği için kullanıcı arayüz renklerinden endişe etmenize gerek kalmayacak.

Video boyunca duyduğumuz anlatıcı, Mısır liderleri arasında Firavun unvanı için yarışan çeşitli liderlerin hikayesini aktarıyor. Ayrıca, Mısır birimleri ve güçleri de videoda tanıtılıyor. Sina, Aşağı ve Yukarı Mısır bölgeleri ile Batı Çölü’nden askerlerin yanı sıra Libyalılar, Nubyalılar ve Kuşitler gibi farklı gruplara ait birimler de görülebiliyor. Anlatıcı, liderlerin özel güçlerini anlatarak videoyu sonlandırıyor.

Total War Pharaoh: Mısır Fraksiyonları

Ramses, kalabalık olmasa da güçlü bir ordusu olan yetenekli bir savaşçı olarak karşımıza çıkacak. Bu lider, saray hareketlerine hakim olacak ve diğer liderlerin yaptığı gibi bunları her turda bir kez değil, iki kez gerçekleştirebilecek.

Seti, askeri sevgisini yansıtan benzersiz binalara erişim elde edecek. Ayrıca, büyük bir orduya komuta edecek ve Tauseret ile iyi bir ilişkisi olacak. Seti’nin gücü, askerlerden ziyade üretime odaklanacak. Bu sayede savaş arabaları üretme yeteneğiyle teknolojik olarak üstün olacak.

Amenmes, paranın gücünü bilen bir lider olarak karşımıza çıkacak. Onu seçerek, altın avcılarının köylerine girebileceğiz ve bu değerli kaynağı biriktirerek gücümüzü altınla güçlendirebileceğiz.

Total War Pharaoh’da Mısırlılar yanı sıra Hititler ve Kenanlılar gibi diğer ulusları da yönetebileceğimizi unutmayalım. Geliştiricilerin yakında benzer videolar yayınlamaları muhtemeldir.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

satlasco

Samet Atlas Demir (satlasco), Oyun, Teknoloji ve Blockchain yazarı. Sanat dalları, doğa bilimi ve sosyal bilim alanlarında çalışmalar ile hayallerinin ışığında yolculuk yapan, haz ve heyecan duygusunu arşa taşıyabilen uğraşlara ilgi duyan bir Sosyal Girişimci.