Gerginlik Hissini Tavana Çıkaran 5 Gizlilik Oyunu

Bazen oyun oynarken düşmanımızın bizi görmesini istemeyiz. Hiç kimseye görünmeden bölümü sessizce bitirmek isteriz. Yorucu ve gerilimli bir yöntem olsa da bölümün sonunda verdiği haz paha biçilemez. Biz de bu gerilimi had safhalarda yaşamak isteyenler için beş adet gizlilik oyunu listeledik.

5- Hitman: Blood Money

Hitman’in tüm oyunları gayet iyi birer gizlilik oyunu. Ancak Hitman: Blood Money profesyonel bir suikastçı olduğumuzu en iyi hissettiren oyun oldu. Birbirinden farklı bölüm tasarımları ve sunduğu çeşitlilik ile sizi atmosferine anında çekiyordu. Soğukkanlılığınızı sonuna kadar korumanız gereken oyunlardan biri.

4- Metal Gear Solid V: Phantom Pain

Açık dünya gizlilik oyunu denilince bir anlığına garipsersiniz değil mi? Ta ki oyunu yapan kişinin Hideo Kojima olduğunu öğrenene kadar. Kojima’nın ustalık eseri olan Metal Gear Solid serisi kapanışını bu iki tarzı birleştirerek yaptı. Diğer gizlilik oyunlarına kıyasla daha özgür bir çevre sunması da açık dünyasının avantajlarından biri. Afganistan’ın kavurucu sıcağında düşmanlarınızın izini sürüp sabırla ilerlediğiniz bu yapımda yapabileceğiniz stratejiler size kalmış.

3- Alien: Isolation

Her gizlilik oyununda öldürmek için gizlenmeyiz. Bazen de öldürülmemek için gizleniriz. Alien: Isolation da bunun en iyi örneklerinden biri. Başarılı korku filmi serisi Alien’ın bir uyarlaması olan yapımda tabanca gibi silahlara başvurabilseniz de sizin en iyi silahınız her zaman gizlenmek ve kaçmak olacak. Oyunu bitirdiğinizde gerilimin ne demek olduğunu daha iyi anlamış oluyorsunuz.

2- Mark Of The Ninja

Bazen gizli ilerlemenin yanı sıra hızlı olmak da gerekir. Mark Of The Ninja bu türden bir oyun. Her zaman tetikte ve pratik olmanız gerekli bu oyun için. Hızlı olmazsanız yakalanacağınız bir sürü yer mevcut. Oldukça güzel 2D grafiklere sahip oyunda klanını korumaya çalışan bir ninjayı yönetiyorsunuz.

1- Hello Neighbor

Yeni bir eve taşınırsınız, evinizi dekore edersiniz ve çevreye bakınmak istersiniz. Ama o da ne? Karşı komşunuzun evinde oldukça tuhaf şeyler oluyor. Siz de bir şey sakladığını düşünüp onun büyük sırrını öğrenmek istiyorsunuz. İşte Hello Neighbor böyle bir oyun. Komşunuzun tüyler ürpertici evinde ilginç bir macera.

League of Legends Clash Turnuvası Ertelendi!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!