Falllout 76: Wasterlanders Güncellemesi Geldi!

Uzun süre beklenen Fallout 76: Wasterlanders güncellemesi sonunda PS4, Xbox One ve PC için geldi. Güncellemenin boyutu ise, platforma göre değişiyor. Platformunuza göre 54 GB veya 70 GB boyutu arasında güncelleme değişkenlik gösteriyor. Bunun ise birçok sebebi var. Başlı başına büyük bir güncelleme olan Wasterlanders, derin bir içeriğe sahip.

Wasterlanders Güncellemesinin İçeriği

Fallout 76: Wasterlanders güncellemesinin içinde farklı içerikler bulunuyor. Fallout 3 tarzı bir diyalog sistemine dönüldü. Yeni bir hikaye ve birden fazla yan görev bulunuyor. Bunların yanı sıra, sizlere eşlik edecek yeni yol arkadaşları da oyuna eklendi. Aynı zamanda günlük yeni mücadeleler de eklendi.

Mücadeleler ile birlikte yeni etkinlikler de bulunuyor. Bazı lokasyonlar da güncellendi ama yeni eklenen lokasyonlar da bulunuyor. Yeni itemler ve düşmanlar da oyuna eklendi. Yeni eklenenlerin arasında Floaterlar, Wendigo Colossus ve Blood Eagles da bulunuyor. Uzun lafın kısası, derin bir içeriğin yanı sıra Fallout 76 için de önemli değişikliklerin bulunduğu bir güncelleme olarak Wasterlands karşımıza gelmiş olacak.

Güncellemenin hikayesi, Wayward hikaye görevi ile başlıyor. Buraya gittiğiniz zaman, 20 görevli bir leveli açmış oluyorsunuz. Sutton’da başlayan bu seviyede, Raiders ve Settlers factionları arasında yaşanan bir anlaşmazlığa denk geleceksiniz. İki tarafı da görüp tanıma imkanı bulacaksınız. Ama son olarak, bu taraflardan birini seçmek zorunda kalacaksınız. Bu seçiminizin sonuçları da olacak. Bu seçimi yaptıktan sonra, bazı NPC kişiler ile ilişkileriniz değişmiş olacak. Yani, dikkatli seçmek zorundasınız.

Bethesda, tarafları açıklamıştı. Raiders, hayatta kalıp Appalachia’dan kaçan ve sonrasında geri dönen bir grup. Bu grup, toprakların kendilerinin olduğunu savunuyor. Crater adlı bir operasyon üssü inşa ediyorlar ve size karşı da pek sıcakkanlı olmayacaklar. Zamanla onların iyi görüşlerini kazanmanız da mümkün.

Settlers grubu ise daha sıcakkanlı. Bazı inşaat işçileri tarafından toplanan ve hayatta kalan kişilerden oluşan bu grup, Washington D.C kökenli. Appalachia adlı bölgenin güvende olduklarını duyunca da buraya doğru hareketlenen bu grupla ilk tanışmanızda, sizlere günlük görevler verecekler.

Bu NPC’ler ile yaptığınız konuşmalarda, tıpkı Fallout 3 oyunundaki gibi, diyalog grafikleri ile karşılaşacaksınız. Özellikle bu ekleme, oldukça dikkat çekti.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Caner Özdemir

Bilgisayar mühendisi, yazar, oyuncu ve oyun geliştirici.