Oynaması Birbirinden Eğlenceli Flash Oyunlar

Son Güncelleme Tarihi:

Flash oyunlar sayesinde birbirinden farklı tarzda ve görüntü kalitesindeki oyunları, web tarayıcımız üzerinden oynayabiliyoruz. İnternetin yaygınlaşmaya başladığı ilk dönemlerde flash oyunlar, oyun sektörünün büyük bir dilimini oluşturuyordu. Günümüzde teknolojinin gelişmesi ve oyunlara erişilebilirlik kolaylaştığından artık flash oyunlar pek tercih edilmiyor. Fakat birçok küçük boyutlu, oynaması hoş ve eğlenceli oyun rahatlıkla flash oyununa çevrilebiliyor. Bilgisayarınızın donanım özellikleri çok iyi olmasa bile istediğiniz flash oyunu ücretsiz oynayabilirsiniz. Flash oyunlara erişmek artık çok kolay ve web tarayıcınızın bir tık uzağında. Ayrıca vakit öldürmek ve eğlenmek için birebirler. Siz de aşağıda hazırladığımız Oynaması Birbirinden Eğlenceli Flash Oyunlar listemize göz atın ve içinden, hoşunuza giden oyunları hemen oynamaya başlayın.

Eğlenceli Flash Oyunlar

Quake Flash

Quake - Eğlenceli Flash Oyunlar

Klasik bir FPS oyunu olan Quake’in ismini duymayan yoktur. Hikayesinden kısaca bahsetmek gerekirse; Quake kod adlı düşmanı yok etmekle görevli askerimizin, çeşitli görevlerle birlikte baş düşmanla yüzleşmesi gerekmektedir. Quake, yıllanmış ve halen daha oynanabilirliğini koruyan nadir oyunlardan biridir, flash versiyonun da bile oldukça eğlenceli.

Doom 1

Doom 1 - Eğlenceli Flash Oyunlar

Doom’un tanıtıma ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum fakat kısaca özetlemek gerekirse 25 yıl önce piyasaya sürülen ve FPS tarihi açısından çağ kapatıp çağ açan bir oyundur. Eski klasik video oyunlarını seviyorsanız, Doom tam size göre.

Superhot

Superhot - Eğlenceli Flash Oyunlar

Ps4, Xbox, Windows ve Mac platformlarında hali hazırda bulunan ücretli FPS oyunu Superhot’ın flash versiyonu da birinci şahıs kamera açısıyla deneyimleyebildiğiniz bir oyun. Kontrolünüzdeki karakteri hareket ettirmediğiniz sürece zaman yavaşlıyor ve mermilerin gidiş-geliş yönünü görebiliyor, bu sayede strateji geliştirebiliyorsunuz. İlginç ve eğlenceli bölüm tasarımlarına sahip oyunun, flash versiyonu da aynı zevki verebiliyor.

Rogue Within

Rogue Within - Eğlenceli Flash Oyunlar

Orta Çağ grafik görüntülerine sahip oyunda, daha önce katılmış olduğunuz savaşçı gruptan ayrılmak istiyorsunuz ve bedelini ödemeye hazırsınız. Etraftan bulabildiğiniz eşyaları envanterinize ekliyor ve kılıcınızla önünüze gelen eski ekip arkadaşlarınızı alt ediyorsunuz. Kaçmak istediğiniz mahzenden bir şekilde kurtulmaya çalışıyorsunuz. Rogue Within oyunu görsellik açısından bir flash oyunun en fazla ne yapabileceğinin kanıtı olabilir.

Freefall Tournament

Freefall Tournament - Eğlenceli Flash Oyunlar

Birbirinden farklı sınıflar ve özellere sahip olan karakterlerle, çeşitli haritaların turnuva alanlarında aksiyon dolu çatışmalar gerçekleştiriyoruz. Teknolojik zırh ve silahlarımızla, farklı özelliklerimizi kullanarak rakip takımın üstesinden gelmeye çalışıyoruz. Farklı oyun modları da bulunan Freefall Tournament, klasik bir FPS oyunu olmanın pek dışında olmasa da, düşük boyutu ve ücretsiz erişilebilirliği sayesinde oynanmayı hak ediyor.

Slither.io

Slither.io

Geçtiğimiz birkaç yıl içerisinde oldukça popüler olan ve birçok Youtuber’ın videosuna konu olan Slither.io vakit öldürmek için birebir. Kontrol ettiğimiz solucanların birbirlerini ya da harita üzerinde bulunan maddeleri tüketip büyümeye ve lider olmaya çalışması, böylesi basit bir oyunda bile oldukça rekabetçi bir ortam sağlıyor. Lider olmak için saatlerce mücadele edebileceğiniz oyunda tek bir yanlışınızda ellerinizle büyüttüğünüz solucanın yok oluşunu izleyebilirsiniz.

Swords and Sandals 2

Swords and Sandals 2 - Eğlenceli Flash Oyunlar

İstediğiniz tipte ve özellikte bir karakter oluşturup hemen arenaya atıldığınız, rakiplerinizle karşılaşıp yeni silahlar, zırhlar ve eşyalar kazanarak ya da satın alarak karakterinizin özelliklerini geliştirdiğiniz ve bu şekilde en güçlü gladyatör olma için çabaladığınız bir oyun Swords and Sandals 2. Saatlerce sizi ekran başına kilitleyebilecek bu oyun kesinlikle denenmeli.

Swords & Souls: A Soul Adventure

Swords Souls A Soul Adventure

Swords & Souls: A Soul Adventure, yukarıda ki Swords and Sandals 2 ile aynı mantıkta bir oyun. Swords and Sandals 2 için alternatif bir başka oyun sunmak gerekirse rahatlıkla Swords & Souls’u önerebilirim. Oyunun Swords and Sandals 2’ye göre farklılıkları ise yeteneklerinizi mini oyunlarla geliştirmeniz ve görsel açıdan biraz daha kaliteli gözükmesi denebilir.

Talk to My Axe

Talk to my Axe

Atmosferi ve teması flash oyunlara göre oldukça hoş olan bu oyun bir rol yapma oyunu. Oyunda iskelet ve türevi düşmanlarımıza baltamızın tadına baktırıyoruz. Çeşitli NPC’lerden görevler alıp onları yerine getiriyoruz. Bir adet büyük baltamız ve beş adet de fırlatma baltamız bulunuyor. Oradan oraya, görevlerin götürdüğü yerlere sürükleniyoruz ve zamanın nasıl geçtiğiniz anlamıyoruz.

Furious Racing 3D

Furious Racing 3D - Eğlenceli Flash Oyunlar

Furious Racing 3D, farklı kamera açıları sunan, eğlenceli, klasik bir araba sürme oyunu. Yarış oyunu tutkunları için güzel bir seçenek olabilecek oyunda farklı araçlar bulunmakta, kazandığınız elmaslarla farklı araçlar alıp özelliklerini yükseltebilirsiniz.

Parkour GO 2: Urban

Parkour GO 2 Urban

Görsellik açısından kaliteli grafiklere sahip oyunda kontrol ettiğimiz karakter ile atlıyor, zıplıyor ve koşuyoruz. Binalardan binalara sıçradığımız oyun, bir flash oyuna kaliteli bir parkur yapma oyunu. Parkour GO 2: Urban farklı bölüm tasarımları ve çeşitli çözüm olanaklarıyla sizi bekliyor.

Downhill Ski

Downhill Ski

Downhill Ski, önümüze çıkan engellerden sağa ve sola giderek kurtulabildiğimiz, el ve göz koordinasyonu isteyen klasik bir kayak yapma oyunu. Vakit öldürmek için ideal bir oyun olabilir.

Diseviled 3: Stolen Kingdom

Diseviled 3 Stolen Kingdom

Oldukça hoş, tatlı ve renkli görünen Diseviled 3: Stolen Kingdom, 2D Platform aksiyon oyunu. Türkçe dil seçeneği de bulunan oyuna hoş bir hikaye ile giriş yapıyoruz. Sonrasında bir sihirbaz olarak, kralın kalesini gasp eden ve kızını kaçıran yaratıklara karşı olan mücadelemiz başlıyor. Üç farklı büyü özelliğimiz ve yumruklarımızla çeşitli bölüm tasarımlarındaki ufak tefek bulmacaları da çözüp yolumuza devam ediyoruz.

*Bonus: Plazma Burst 2

Plazma Burst 2

Plazma Burst 2, ilk oyunundan daha gelişmiş görüntü kalitesine sahip, oynaması gerçekten hoş ve eğlenceli bir 2D platformlu aksiyon nişancı oyunudur. Dilediğiniz gibi karakterini özelleştirebiliyorsunuz. Oyuna başlar başlamaz yaşam kapsülünüzle fırlatılıyor ve düşmanlarınızla yüzleşmeye başlıyorsunuz. Gelişmiş teknoloji ürünü farklı silahlarınızı bölüm sonlarında karakterinizle birlikte geliştirebiliyorsunuz. Birbirinden güzel bölüm tasarımları ve mücadele hissiyatı bu oyunu eğlenceli flash oyunlar listemizde ayrı bir yerde tutmamızı sağladı.

Umarız Oynaması Birbirinden Eğlenceli Flash Oyunlar listemizden keyif almışsınızdır. Siz de sevdiğiniz oyunları sosyal medya hesaplarımızdan bizlerle paylaşabilirsiniz.

Riot Games Yeni Oyun Üzerinde Çalışıyor

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Emir Can Genç

Bilgilerimi, tecrübelerimi ve düşüncelerimi internet okuruyla buluşturmaktan hoşlanıyorum. Her ne kadar yeteneğimin olmadığını düşünsem de hobi amaçlı, ilgilendiğim konular hakkında bir şeyler yazmaya çalışıyorum.