Riot Games Yeni Oyun Üzerinde Çalışıyor

2016’da Rising Thunder oyunu ile bilinen Radiant Entertainment adlı şirketi satın alan Riot Games, yeni bir dövüş oyunu üstünde çalıştığını açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde yapılan bir etkinlikte Riot Games’te yapımcı olarak çalışan Tom Cannon, Riot’un yeni bir oyun üzerinde çalıştığını doğruladı. Bu etkinlik sırasında Cannon, “İnsanların evrendeki tutulan en kötü sırrı öğrenmelerini istiyorum, yani Riot için bir dövüş oyunu üzerinde çalıştığımızı doğrulayabilirim.” dedi. “İlk başta Rising Thunder’ı yapmamızın nedeni, daha fazla insanın zevk almayı hak ettiği mücadele dolu oyunlarla buluşmasını istememizdi. Çünkü her şey olabileceği kadar büyük, hatta çok daha büyük olma potansiyeline sahip olduğunu düşünüyoruz. Küçük bir indie dövüş oyunu yaptık ve orada çok şey öğrendim. Riot’ta, yapmaya çalıştığımız şey, buradaki oyuncuların gerçekten gurur duyabileceği bir şey yapmaktı. Buradaki herkes ‘Evet, bu benim için yapılmış’ hissini yaşayacak.”

Rising Thunder

Cannon, geliştiricilerin bir süredir oyun üzerinde çalışmakta olduğunu söyledi. Ancak daha herhangi bir çıkış tarihi bilgisi ya da bununla ilgili bir belirti yok. Önlerinde uzun bir yol var gibi duruyor. Sonrasında ise “Ancak ilerleme kaydettiğimizi hissediyoruz. Oyun hakkındaki konuşmaların tekrar başlamasını, yani herkese bunu bildirmemizin doğru olduğunu düşündüm. Aslında üzerinde çalıştığımız şey bu.” dedi. “Paylaşacak daha çok şey olduğunda, ilk ben paylaşacağım.”

Riot Games, Radiant’ı satın aldığında Rising Thunder askıya alındı. Ancak Rising Thunder: Community Edition adlı açık kaynaklı bir sürüm 2018 yılının başlarında piyasaya sürüldü ve Reddit ya da Discord aracılığıyla edinilebilir durumda.

Herkese Açık PS4 Turnuvası Başlıyor

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!