EA Sports FC 24’ün Kapak Yıldızı ve Logosu Belli Oldu! Erling Haaland Öne Çıkıyor

Electronic Arts’ın FIFA ile olan ortaklığının sona ermesinin ardından, ilk futbol oyunu olan EA Sports FC’nin resmi logosu ve kapak yıldızı açıklandı.

Geçtiğimiz yılın eylül ayında FIFA 23’ün piyasaya sürülmesiyle birlikte, 1994 yılından bu yana devam eden Electronic Arts ve FIFA ortaklığı sona erdi. FIFA, yeni lisans anlaşması için her dört yıl için 1 milyar dolar talep etti, ancak Electronic Arts bu talebi kabul etmedi. Bunun üzerine şirket, kendi markası olan EA Sports FC ile yoluna devam etme kararı aldı.

Son sızıntılar, oyunun EA Sports FC 24 adıyla 29 Eylül tarihinde piyasaya sürüleceğini ortaya koydu. Bugün ise EA’nın FIFA ile olan ortaklığının sona ermesinin ardından çıkaracağı ilk futbol oyunuyla ilgili daha fazla ayrıntı ortaya çıktı, bu ayrıntılar arasında kapak yıldızı ve logosu da bulunuyor.

EA Sports FC 24’ün standart sürümünün kapağında, FIFA 21, FIFA 22 ve FIFA 23’ün kapağında yer alan Kylian Mbappe’nin olmayacağı bildiriliyor. Bunun yerine, Manchester City’nin genç yıldızı Erling Haaland’ın kapakta yer alması bekleniyor.

Sızıntılara göre, Haaland’ın bir Şampiyonlar Ligi maçında tek kolu açık şut çektiği bir tasvir, EA Sports FC 24’ün kapak resminde yer alacak. Aynı zamanda, oyunun Ultimate Edition sürümünde de Haaland’ın yer alacağı belirtiliyor.

Ultimate Edition, Vinicius Jr, Son Heung-min, Sam Kerr, Zinedine Zidane, Johann Cruff ve Pelé gibi 31 oyuncunun oyun içi görüntülerini içerecek. EA Sports FC’nin çıkış tarihi henüz resmi olarak açıklanmadı, ancak sızıntılara göre oyun 29 Eylül’de piyasaya sürülecek ve erken erişim bir hafta önce, 22 Eylül’de başlayacak.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

satlasco

Samet Atlas Demir (satlasco), Oyun, Teknoloji ve Blockchain yazarı. Sanat dalları, doğa bilimi ve sosyal bilim alanlarında çalışmalar ile hayallerinin ışığında yolculuk yapan, haz ve heyecan duygusunu arşa taşıyabilen uğraşlara ilgi duyan bir Sosyal Girişimci.