FIFAe Nations Cup 2023 Başlıyor: eMilli Futbol Takımı İlk Maçına Çıkıyor!

FIFA ve EA tarafından düzenlenen en prestijli turnuvalardan biri olan FIFAe Nations Cup 2023 bugün başlıyor. Bu heyecan verici turnuvada ülkemizi temsil edecek olan eMilli Futbol Takımımız, bugün akşam saat 20.00’de ilk maçına çıkıyor. Riyad, Suudi Arabistan’da gerçekleşecek olan turnuvada millilerimiz, Avustralya, İspanya, Brezilya, Portekiz ve Singapur ile mücadele edecek.

eMilli Futbol Takımı, ilk maçında Avustralya ile karşılaşacak. Takımın kadrosunda Mert “iMertAL” Altıntop, Berk “Berkije” Turan, Kaan “KTzn_91” Tüzün, Emirhan “aniva7” Erdem, Selim Mert “SMG” Güler ve Red Bull sporcusu İsmail “Isopowerr” Yerinde yer alıyor.

FIFAe Nations Cup 2023, FIFA ve EA tarafından organize edilen en prestijli üç ligin finalini temsil ediyor ve yıl boyunca liglerde en iyi performans gösteren ülkenin belirleneceği bir turnuva. Bu büyük turnuva, 1 milyon dolarlık ödül havuzuyla dikkat çekiyor. Kazanan takım 300 bin dolar, ikinci takım 150 bin dolar, üçüncü ve dördüncü sıradaki takımlar ise 75 bin dolarlık ödülün sahibi olacak.

FIFAe Nations Cup 2023 maçları, futbol yayıncısı Ege Arseven’in Twitch kanalı üzerinden izlenebileceği gibi EA Sports FIFA esports resmi YouTube kanalından da canlı olarak takip edilebilir.

Türkiye’nin maç programı ise şu şekildedir:

11 Temmuz

20.00: Türkiye-Avustralya

20.25: Türkiye-İspanya

20.50: Türkiye-Brezilya

21.35: Türkiye-Singapur

22.00: Türkiye-Portekiz

12 Temmuz

20.00: Türkiye-Avustralya

20.25: Türkiye-İspanya

20.50: Türkiye-Brezilya

21.35: Türkiye-Singapur

22.00: Türkiye-Portekiz

 

eMilli Futbol Takımımıza başarılar dileriz!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

satlasco

Samet Atlas Demir (satlasco), Oyun, Teknoloji ve Blockchain yazarı. Sanat dalları, doğa bilimi ve sosyal bilim alanlarında çalışmalar ile hayallerinin ışığında yolculuk yapan, haz ve heyecan duygusunu arşa taşıyabilen uğraşlara ilgi duyan bir Sosyal Girişimci.