Apex Legends Lig Sistemi Başladı

Apex Legends lig sistemi 2. Sezon ile başladı!

Respawn Entertainment, Apex Legends için Sezon 2’nin çıkacağını duyurduktan sonra oyuncular da yeni ve yüksek beklentiler içine girdi. Karşımıza Wattson, Octane, Caustic, Mirage, Bangalore, Wraith, Pathfinder, Lifeline, Gibraltar ve Bloodhound karakterleri ile çıkan ve günden güne yeni karakterleri bünyesine ekleyen Apex Legends, ikinci sezonda karşımıza gelebilecek büyük bir yeniliği oyuncularla paylaştı. Anlık oyuncu sayısını yeni sezonda yüksek tutmak isteyen Respawn Entertainment, oyuncuların beklentilerini karşılamak için kendi resmi sayfasında ‘’Introducing Apex Legends Ranked Leagues‘’ adı altında, yeni sezonda Apex Legends lig sistemi olacağını duyurmuştu. 2. sezonun başlamasıyla lig sistemi oyunseverler ile buluşmuş oldu.

Apex Legends Dereceli Ligler

Apex Legends Dereceli Ligler

Lig sisteminin hedefleri

Kısa bir sürede 25 milyon oyuncuya ulaşan yapım, oyuncularını harcadıkları ve harcayacakları zaman için ödüllendirmek ve oyuna yeni bir bakış açısı getirmek istiyor. Dereceli maçların asıl amacı kendi kapasitenizdeki oyuncularla eşleşerek, benzer yeteneklere sahip oyuncuları bir araya toplamak ve bu sayede oyun içinde bir rekabet ortamı yaratmak.

Peki lig sistemi nasıl çalışıyor?

Apex Legends’ın dereceli lig sistemi diğer oyunlardan aşikâr olduğumuz üzere puan getiren maçlardan, lig sonunda bulunan sıfırlamalardan ve ödüllerden oluşuyor. Lig sistemi derecelendirmesi sırayla; Bronze, Silver, Gold, Platinium, Diamond ve en üst lig olan Apex Predator olarak 6’ya ayrılıyor. Her lig kendi içinde 4 adet küme bulunduruyor. 10. seviyeye ulaştığınızda artık rekabetçi maçlara girebiliyorsunuz. Güzel bir rekabet eşliğinde lig ve küme atlamaya çalışacaksınız. Oyuncular her lig ve küme ilerlemesinde giderek artan ‘’RP’’  ödülü ile karşılaşmaktadır. Ayrıca maça girme sayısına, öldürülen rakip oyuncu sayısına, ilk 10/5/3’e girme sayısına ve şampiyonluğa göre RP ödülleri veriliyor.

Apex Legends Dereceli Ligler

Apex Legends Ceza Sistemi

Artık eskisi kadar oyuncular takım arkadaşlarını oyun başında ya da ortasında yalnız bırakamayacaklar.Yeni sezonla gelen lig sistemi ile birlikte oyuncu girdiği bir sıralama maçından vazgeçerse bu durum oyuncunun cezalandırılmasına neden olacak. Giderek artan cezalar ile oyuncu oyunu ilk terk edişinde 5 dakika yeni bir sıralama maçına giremeyecek ve sonrasında oyuncunun bu eylemi devam ettirmesi sonucunda bir haftaya kadar bu süre uzayabilecek.

Dota 2 Battle Pass Sahipleri İsyanda!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!