Yaz Kuraklığında İçinizi Serinletecek 5 Anime Tavsiyesi

Son Güncelleme Tarihi:

Havalar çok sıcak ve bir çoğumuz evlerine tıkılı kalmış durumda. Kimilerimiz oyun oynuyor, kimilerimiz dizi izliyor, kimilerimiz  başka şeyler ile uğraşıyor, kimilerimiz ise yapacak bir şey dahi bulamıyor. Belki anime tavsiyesi listemizdeki bir anime dikkatini çeker ve izlemeye başlarsın ve bu felaket yaz sıcağında günlerinin hızlı ve eğlenceli geçmesini sağlayabilirsin.

O halde anime tavsiyesi listemizde neler varmış bir göz atalım

Listemizdeki animeler, daha önce manga olarak yayımlanırken, animeleri geçtiğimiz Haziran ayının başlarında yayınlanmıştır.

Are You Lost?

Are You Lost

Bir uçak kazası yüzünden, yaşamlarını ıssız bir adada geçirmek zorunda kalan bir grup çılgın lise öğrencisi kızın, hayatta kalma mücadelesi hikayesine bakmalısınız. Hayatta kalma mücadelelerinde iyi ilerleyen arkadaşların, Ağustos böceklerinin nasıl yenildiği, tuzakların nasıl kurulduğu ve yengeç yahnisinin nasıl yapıldığını da öğrendiğini belirtmek isteriz.

Arifureta: From Commonplace to World’s Strongest

Arifureta From Commonplace to World’s Strongest

Nagumo Hajime, hayatta hiç hırsı ve amacı olmayan sıradan erkek bir öğrencidir, bu nedenle sınıf arkadaşları tarafından “Beceriksiz” olarak nitelendirilir. Bir gün onu, sınıfı ile birlikte insan ırkının neslinin tükenmesini korumakla görevlendirirler. Bu ani fantezi dünyasına geçiş, Nagumo’nın hayali olması gerekirken kabusa dönüşür. Sınıfın geri kalanı tanrısal güçlerle donatılmış olsa da Nagumo sadece “Synergist” tek bir dönüşüm becerisine sahiptir. Bu tehlikeli canavarlarla dolu dünyada Nagumo hayatta kalabilecek mi?

Bonus Öneri: Himouto! Umaru-chan

Himouto! Umaru-chan

Daha önce önerdiğimiz Himouto! Umaru-chan isimli komedi içerikli anime önerisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Astra Lost in Space

Astra Lost in Space

Uzay seyahatleri mümkün olduğu ve Caird Lisesi öğrencilerinin gezegen kamplarını yaptıklarında yıl 2061’dir. Ancak B5 Grubu gezegen kampına geldiklerinde, gizemli ve anlaşılamayan bir ışık küresi 9 liseli öğrenciyi tam 5012 ışık yılı uzağa gönderdi. Buldukları eski ve insansız uzay gemisi ile öğrenciler güçlü kalmalı, kaynakları iyi tüketmeli ve uzayın derinliklerinde birbirlerinden hiç ayrılmamalıdır. Öğrenciler bundan sonraki yaşamlarını nasıl geçirecekler ve geri dönebilecekler mi?

BEM

BEM

Bem, Bela ve Belo, adalet için savaşan çirkin insansı Youkai’dir. İnsanlar arasında yaşarlar ve onları şeytani Youkai’lerden korurlar. Üçü de kendilerini, hem insanlardan hem de diğer Youkai’lerden dışlanmış buluyorlar. Ancak üçü bir gün insan olma umuduyla savaşmaya devam ediyor.

Cop Craft

Cop Craft

Tam 15 yıl önce, Pasifik üzerinden bilinmeyen bir uzay kapısı açıldı. Bu kapının ötesinde, perilerin ve canavarların yaşadığı garip, alternatif bir dünya olan Reto Semaani adında bir yer var. San Teresa Şehri adındaki yerde, iki dünya üyelerinin iki milyondan fazla göçmeni burada yaşamakta. İşte dünyanın yeni “hayaller şehri”.  Ancak kaosun gölgesinde suç çok yaygın: uyuşturucular, fuhuş, silah kaçakçılığı… Tüm yük San Teresa Şehri dedektiflerinde. San  Teresa Şehri’nin suç dolu bir gününde Dedektif Kei Matoba ve diğer dünyadan Şövalye Tirana tanıştıklarında, bir olay patlak veriyor ve sıkı bir dostlukla, yeni bir adalet anlayışı doğuyor. İki dünya, iki adalet!

Apex Legends Lig Sistemi Başladı

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Emir Can Genç

Bilgilerimi, tecrübelerimi ve düşüncelerimi internet okuruyla buluşturmaktan hoşlanıyorum. Her ne kadar yeteneğimin olmadığını düşünsem de hobi amaçlı, ilgilendiğim konular hakkında bir şeyler yazmaya çalışıyorum.